Za nami druga edycja Augustowskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Augustów był jednym z trzech miast z naszego województwa, które brały udział w projekcie. Dzieci z miejskich szkół odkrywały świat nauki pod okiem specjalistów z Politechniki Białostockiej. Młodzi studenci z Augustowa przekonali się, że zdobywanie wiedzy jest wspaniałą przygodą i wstępem do fascynującej, naukowej przyszłości.

MŁODZI AUGUSTOWIANIE POZNALI ŚWIAT NAUKI. Fot. UM w Augustowie

Przyszłość młodych augustowian 

Za nami druga edycja Augustowskiego Uniwersytetu Dziecięcegoktóry zainaugurował swoją działalność w sezonie 2019/2020. Dzięki współpracy Urzędu Miejskiego z Politechniką Białostocką, dziecięcy uniwersytet ma już ponad 100 absolwentów.

Za nami kolejna edycja Augustowskiego Uniwersytetu Dziecięcego, która zakończyła się wielkim sukcesem młodych augustowian. Nasze dzieci z niecierpliwością wyczekiwały na każdą kolejną wizytę w murach białostockiej uczelni wyższej. Mali studenci poznawali nauki techniczne w atrakcyjny, twórczy i aktywny sposób. Były to prowadzone przez ekspertów zajęcia praktyczne i rozwijające wyobraźnię. Taka naukowa przygoda na pewno zaowocuje w przyszłości – powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

Augustów jest jednym z trzech miast w naszym województwie – obok Białegostoku i Siemiatycz, które wzięły udział w projekcie „Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego”. Całkowicie bezpłatne, weekendowe zajęcia dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, były prowadzone przez specjalistów z Politechniki Białostockiej i instytucji partnerskich.

Dzieci pokochały naukę

Młodzi studenci z Augustowa przekonali się, że zdobywanie wiedzy jest przygodą i sprawia nie lada satysfakcję. Dzieci poznawały ciekawostki matematyczne, podstawy programowania, historii architektury, projektowania, zasad pierwszej pomocy, finansów czy sztuki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty laboratoryjne i zajęcia, podczas których uczniowie demaskowali błędy mózgu w postrzeganiu rzeczywistości oraz poznawali sposoby na aktywizowanie wyobraźni i zmysłów. Zdobytą wiedzę dzieci mogą wykorzystać chociażby podczas nauki do szkolnych sprawdzianów. Młodzi studenci poznali tajniki tworzenia wirtualnej rzeczywistości, tego z jakich materiałów jest zbudowany świat oraz jak wygląda pracownia malarza Ludomira Sleńdzińskiego.

Dziękujemy Pani Ewie Romanowskiej, która podczas wyjazdów opiekowała się grupą i relacjonowała dla nas kolejne spotkania młodych studentów z wykładowcami.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie