2022-03-05, 10:42 Warszawa (PAP)

Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje o nieupublicznianie zdjęć, filmów i informacji o miejscach pobytu lub transporcie żołnierzy; datach i godzinach przejazdów, wylotów, lądowań; liczbie i rodzajach wojska oraz znakach i tablicach rejestracyjnych pojazdów wojskowych.

Rzeszów, 28.12.2021. Uroczystość przekazania haubic KRAB żołnierzom 18. Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni. Tadeusza Buka, 28 bm. w Rzeszowie. (jm) PAP/Darek Delmanowicz

„Szczególnie dziś zastanówmy się nad tym, co i kiedy publikujemy w sieci. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na informacje, które zamieszczamy w social mediach, a które m.in. dotyczą Wojska Polskiego oraz wszystkich wojsk sojuszniczych, które przebywają w naszym kraju” – podkreślił resort obrony narodowej na Twitterze.

We wpisie zaapelowano o nieprzekazywanie i nieupublicznianie zdjęć, filmów i informacji o: miejscach pobytu lub transporcie żołnierzy; datach i godzinach przejazdów, wylotów, lądowań; liczbie i rodzajach wojska oraz znakach i tablicach rejestracyjnych pojazdów wojskowych. (PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ mrr/