Rampa dla wózków inwalidzkich oraz rowerów powstała podczas remontu ulicy Hotelowej.

Dzięki temu można zjechać z drogi prosto na bulwary, niedaleko punktu widokowego. Ale jak zauważa nasza słuchaczka, może tam dojść do wypadków, zwłaszcza wśród dzieci.

Bardzo dobrze, że wykonano ten zjazd, ale generalnie uważam, że zakręty na nim są za ostre. Ostatnio szłam tamtędy z małym dzieckiem, które jechało na rowerku. Wiadomo, że się pilnuje dzieci, ale rozpędzonego malucha nie zawsze można złapać. Powinny być tam zabezpieczenia, chociaż jakieś barierki. Wydaje mi się, że dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim ta rampa również może być zbyt kręta.

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz informuje, że przy zjeździe zostanie ustawiona barierka. Kiedy dokładnie, nie wiadomo.

Wykonawca w zakresie prac ma obowiązek zamontować tam barierki. Myślę więc, że w ciągu najbliższych dni bądź tygodni ona się tam pojawi. Chodzi o to by, było bezpiecznie, by była poręcz, która pomoże starszym osobom wejść. Jej brak, naszym zdaniem, nie jest powodem, dla którego mielibyśmy ten zjazd ogrodzić i nie dopuścić do niego ludzi. Każdy wie, że ona się pojawi. A teraz trzeba tylko bardziej uważać.

Nasza słuchaczka zwraca również uwagę na strome schody znajdujące się obok zjazdu. Przy nich też nie ma barierki.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki