W sobotę (13.08) w Augustowie odbyła się kolejna edycja Konkursu Skoków Na Nartach Wodnych Lotto Netta Cup: Konkurs Skoków Dziennych – Memoriał Zygmunta Kowalika i Konkurs Skoków Nocnych – Memoriał Konrada i Tomasza Rumińskich.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Podczas zawodów odbyły się 3 rundy skoków – dwie skoków dziennych i jedna skoków nocnych.

W każdej z nich zawodnicy mieli do oddania po 3 skoki. Z zasad konkursu skoków dziennych wynika, że zwycięża zawodnik, który uzyska najdłuższą odległość w pierwszej lub drugiej. Tegorocznym zwycięzcą wśród mężczyzn został Kamil Borysewicz z AKS Sparta Augustów. W rundzie 2 oddał skok na odległość 47,5m. Na drugim miejscu uplasował się jego kolega klubowy Erwin Zawadzki (46,2m), trzeci był Jakub Siedlarski z Zefira Bytom (41,3m).

W kategorii kobiet najdłuższy skok oddała Zuzanna Polkowska z MOS Augustów (28,1m), i tym samym, to ona stanęła na najwyższym podium zawodów. Po jej prawej stronie na podium zobaczyliśmy Gabrielę Koszycką z AKS Sparta Augustów (18,6m) a po lewej, Oliwię Janik z bytomskiego Zefira (18,1m).

O godz. 21:30 rozpoczęła się rywalizacja w skokach nocnych w kategorii Open mężczyzn. Jak można było zaobserwować, skoki nocne zaczynają cieszyć się dużym zainteresowaniem. Możliwe, że ma w tym też swój udział lepsze oświetlenie najazdu i skoczni, wprowadzone przez organizatorów podczas ostatniej edycji skoków nocnych. Skoczek jest lepiej widoczny a skoki zyskały na atrakcyjności.

Rundę skoków zgodnie z zasadami wygrywa zawodnik, który odda skok o najdłuższej odległości.

I tutaj, po raz drugi tego dnia olbrzymi powód do zadowolenia miał Kamil Borysewicz z AKS Sparta 😊 Kolejność 3 pierwszych miejsc na podium wyglądała tak samo jak w konkursie skoków dziennych. Najdłuższy skok należał do Kamila Borysewicza (45,5m), Erwin Zawadzki uzyskał 42,6m, a trzeci Jakub Siedlarski 41,3m.

Pięciu pierwszych zawodników w kategorii Open w skokach dziennych oraz trzech pierwszych zawodników w skokach nocnych otrzymało puchary oraz nagrody pieniężne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na naszym profilu facebookowym

CZĘŚĆ 1 SKOKI DZIENNE>>>

CZĘŚĆ 2 SKOKI DZIENNE >>>

SKOKI NOCNE >>>

|Bart. / augustow.org