2022-08-06, 18:14 Zagrzeb (PAP)

Z 32 osób, które przebywają w chorwackich szpitalach 19 osób jest w stanie ciężkim – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na briefingu w Zagrzebiu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski, fot PAP/Zbigniew Meissner

Podczas briefingu w Zagrzebiu minister zdrowia Adam Niedzielski wyraził współczucie wszystkim rodzinom zmarłych i poinformował, że w autokarze wraz z kierowcami było 44 osoby. „Na miejscu 11 osób zginęło, jedna z osób zmarła tuż po przewiezieniu do szpitala” – mówił minister zdrowia.

„32 osoby ranne w tym wypadku zostały rozlokowane w pięciu szpitalach. Dwa szpitale na północy Chorwacji i trzy szpitale w Zagrzebiu. Niestety z tych 32 osób 19 osób jest w stanie ciężkim, pozostałe osoby są w stanie średnim” – powiedział Niedzielski.

Fot. PAP/EPA.

Dodał, że misja medyczna, z którą przyjechał do Chorwacji została podzielona na dwa zespoły. „Jeden zespół pojechał do pacjentów zlokalizowanych w dwóch szpitalach na północy i tam będzie kompletował ich dokumentację medyczną i weryfikował, czy jest możliwość transportu do Polski. Bo jeśli jakikolwiek pacjent po ocenie będzie możliwy do przetransportowania, wróci prawdopodobnie jeszcze dziś wieczorem do kraju” – zaznaczył minister zdrowia.

Drugi zespół, jak dodał, wizytuje szpitale w Zagrzebiu i ma podobne zadania. (PAP)

autor: Piotr Śmiłowicz

pś/ pat/