„…Bo to filmy dla tych co się lubią bać” śpiewał przed laty w czołówce jednej z dobranocek Wiktor Zborowski. Dziś podobnie można zareklamować pierwszą w augustowskim DKF-ie KINOCHŁON Noc Grozy. Sprawdźcie, co przygotowaliśmy dla miłośników mocnych wrażeń.

Piątkowy wieczór 28 października 2022 upłynie kinolubom pod znakiem horroru i komedii. Od godz. 21:15 w augustowskim kinie Iskra (ul. 3 Maja 38) będzie można przekonać się, że dobre kino gatunkowe potrafi świetnie łączyć grozę i humor.

Tego wieczoru pokażemy dwa filmy, które zmrożą Wam krew w żyłach. Noc Grozy rozpocznie rodzima produkcja – najnowszy obraz Xawerego Żuławskiego pt. „Apokawixa”. To zgrabne połączenie horroru i komedii pokaże, że czasem kac to nie najgorsze, co może się przydarzyć po imprezie. To historia grupy maturzystów, którzy – zmęczeni kolejnymi lockdownami – postanawiają zorganizować nad morzem „melanż życia”. Mimo niepokojąco wysokiego stężenia sinic w Bałtyku i przypadków dziwnych zakażeń początkowo wszystko idzie normalnie – plaża, taniec, seks, picie, miłosne uniesienia i rozczarowania. Z minuty na minutę całość jednak zaczyna wymykać się spod kontroli. W środku imprezy wybucha epidemia zombie. Bohaterowie muszą walczyć o życie.

Aktorska brawura Sebastiana Fabijańskiego, Cezarego Pazury i Matyldy Damięckiej to dopiero pierwszy powód, by zobaczyć ten pierwszy polski zombie-horror. Energia młodego aktorskiego zespołu powoduje, że jest to świetne kino gatunkowe na naprawdę wysokim poziomie. A to dopiero początek…

Wieczór dopełni amerykański slasher „Bodies Bodies Bodies” holenderskiej reżyserki Haliny Reijn. Ten komedio-horror od Studia 24 również zapozna nas ze współczesnymi nastolatkami. Tutaj impreza wygląda nieco inaczej… Grupa znajomych spędza weekend w oddalonej od cywilizacji luksusowej posiadłości. Kiedy tracą zasięg i nie mogą korzystać z telefonów (przecież dziś odcięcie od mediów społecznościowych to prawdziwa katastrofa!), z nudów rozpoczynają niewinnie brzmiącą grę – tytułową Bodies Bodies Bodies. Jedna osoba jest mordercą, a reszta musi odgadnąć jego tożsamość. Nie spodziewają się jednak, że wśród nich kryje się prawdziwy zabójca. Od tego momentu impreza toczy się bardzo, ale to bardzo nie tak, jak powinna… Ta mieszanka czarnej komedii i horroru jest dobrą (co prawda, bardzo krwawą) rozrywką, po której możemy spodziewać się czegoś więcej niż zestawu gatunkowych klisz.

Jak przystało na pokazy serwowane przez DKF KINOCHŁON, nie może zabraknąć gościa – prelekcje do każdego z filmów wygłosi Jarek Tokarski, specjalista od horrorów. Kinofil, host podcastu Celuloid i światło. W kinie szczególnie zainteresowany granicą między snem a jawą, dobrem a złem. Zupełnie dla siebie niespodziewanie odnajduje to przede wszystkim w kinie grozy, którego każdą odsłonę kocha: od kiczowatych niedofinansowanych produkcji po wysokobudżetowe czy przepełnione metaforami horrory.

Sami widzicie – zapowiada się wspaniale! Zwłaszcza, że to nie koniec atrakcji. Przed nami jeszcze konkursy internetowe i takie, które zaserwujemy Wam w kinowej sali. Ponadto, każdy, kto kupi bilety, dostaje też zniżki od naszych Partnerów, czyli:

-10 zł rabatu do zakupów w każdy dzień tygodnia listopada z kuponem promocyjnym w Sklepie z odzieżą używaną „JAMA-m wszystko”,

-15% rabatu w listopadzie w Oregano Bistro Augustów (z kuponem promocyjnym)

-20% rabatu w listopadzie w Kebab Rzemieślniczy (z kuponem promocyjnym).

Bądźcie z nami, nie pożałujecie – zapraszamy!

APK – DKF KINOCHŁON

 – – –

Cennik biletów:

Bilet na dwa filmy – 28 zł

UWAGA

Bilety do nabycia w kasie kina lub on-line (kino-iskra.pl)

Kupując bilet w kasie poproś o kupon rabatowy.

Zakupiłeś bilet on-line? Zgłoś się do kasy kina przed Nocą Grozy po kupon rabatowy.