W sobotę, 28.05.2022 r. w Państwowej Szkoła Muzyczna I stopnia im. Emila Młynarskiego w Augustowie, miało miejsce kolejne wydarzenie z cyklu spotkań muzyczno-poetyckich. Tym razem w jego programie znalazła się muzyka różnych kompozytorów i utwory Marii Konopnickiej, czytane przez panią Krystynę Fiodorow pracującą na co dzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie – właśnie w dziale dla dzieci, którym tak dużo miejsca poświęciła w swojej twórczości jedna z najwybitniejszych pisarek w historii literatury polskiej.

Fot. PSM w Augustowie

Przypomnijmy, że 23 maja br. obchodzona była 180 rocznica urodzin pisarki. Z tej okazji Maria Konopnicka została uhonorowana przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej patronką roku 2022.

Pani Krystyna Fiodorow i młodzi muzycy wystąpili na tle scenografii przygotowanej przez panią Lidię Karpińską. Stanowiły ją plansze z ilustracjami i tytułami najbardziej znanych utworów Marii Konopnickiej. Koncert prowadziła pani Bożenna Szumska Niewiadomska.

Tradycyjnie, w części muzycznej spotkań biorą udział głównie uczniowie PSM w Augustowie. Występy przed publicznością, z założenia pomysłodawców tego cyklu spotkań, mają stanowić element ich muzycznego rozwoju. Tak było i tym razem.

Jak już wcześniej wspomniano, wiersze czytała pani Krystyna Fiodorow, a towarzyszyła jej muzyka, której wykonawcami byli: Nicola Wasilewska, Anastazja Orłowska, Aleksandra Huculak, Wioletta Masłowska, Klara Nazarowska, Nina Markiewicz, Patrycja Sztukowska, Helena Sztachańska, Zuzanna Cholewińska, Witold Huculak.

Przygotowali ich nauczyciele: Dariusz Michałowski, Danuta Long, Bożenna Szumska Niewiadomska, Katarzyna Nikolopoulou, Emil Niedzielski.

Wykonawcom akompaniował pan Grzegorz Sobaczak.

Kolejne spotkanie z tego cyklu w augustowskiej PSM wkrótce. Informacje o jego terminie i tematyce, jak zawsze zamieszczone zostaną na naszym portalu.

zdjęcia: PSM w Augustowie

|Bart.