Augustowski urząd miejski doszedł do porozumienia z ratownikami.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Jak mówił podczas wczorajszej (28.04) sesji rady miejskiej zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę zadeklarowali powrót na pływalnię, ponieważ od maja otrzymają podwyżkę.

– Nieporozumienie, które istniało wcześniej zostało zażegnane i tak jak to deklarowaliśmy, na początku następnego tygodnia basen wróci do normalnej pracy. Zadaniem miasta jest zrobienie wszystkiego, by Centrum Sportu i Rekreacji mogło funkcjonować. Dla tej jednostki zabezpieczyliśmy na ten rok budżet w wysokości 6 mln złotych.

Od środy (27.04) na zwolnieniu lekarskim przebywa również obecny dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Paweł Głowacki. Filip Chodkiewicz poinformował, że jego obowiązki zostały już powierzone innej osobie.

– W sytuacji, gdy z dnia na dzień nie ma osoby zarządzającej musimy powierzyć jej zadania komuś innemu. Serdecznie dziękuję więc Łukaszowi Bućko, który właśnie pełni obowiązki dyrektora. Jest to właściwa osoba na właściwym miejscu. Pracował on już w tej jednostce przez pewien czas, więc zna ją. Ma wykształcenie związane z zarządzeniem. Wszyscy w mieście go znają jako sportowca i trenera. Doskonalone poradził sobie z zażegnaniem tego kryzysu.

Nadal jednak trwają negocjacje z ratownikami zatrudnionymi na podstawie umów-zleceń. Zażądali oni podwyżki stawki godzinowej o 100 procent. Wiceburmistrz Chodkiewicz zapewnił, że także w tym przypadku dojdzie do porozumienia.

| red: mik

autor: Marta Sołtys/ radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki