We wtorek (5.07) w Augustowie odbyła się konferencja prasowa z okazji oficjalnej prezentacji konkursu Festiwal Murali w Augustowie oraz rozpoczęcia głosowania poprzez platformę CitizenLab „Augustów Wybiera”. Z dziennikarzami na temat konkursu i rozpoczętego głosowania rozmawiali dziś: burmistrz miasta Augustowa – Mirosław Karolczuk, wiceprezeska Fundacji “SocLab” – Katarzyna Sztop-Rutkowska i zastępca burmistrza – Filip Jerzy Chodkiewicz.

fot. augustow.org

Już w tym roku 5 ścian w Augustowie ma szansę zyskać przepiękne murale! Festiwal Murali będzie trwał od 18 do 24 lipca. W tym okresie artyści przyjadą do Augustowa i będą malować uliczne dzieła sztuki. Koszt wykonania murali zostanie pokryty w 100% z budżetu Miasta Augustów.

Decydujący głos, jakie murale ostatecznie ozdobią centrum, należy do mieszkańców Augustowa. Projekty stworzyli uznani artyści, którzy od wielu lat tworzą uliczne dzieła sztuki.

Na każdą ze ścian artyści przygotowali po dwa projekty. Mieszkańcy Augustowa wspólnie zadecydują w głosowaniu on-line, które projekty ostatecznie upiększą ściany. Głosowanie poprzez platformę CitizenLab „Augustów Wybiera” już ruszyło i potrwa do 8 lipca.

Głosowanie odbywa się poprzez platformę CitizenLab „Augustów – Wybiera”. Każdej ze ścian dotyczy osobne głosowanie. W ramach każdego z głosowań możemy oddać jeden głos na TAK i jeden głos na NIE. Miasto Augustów zrealizuje na wskazanych ścianach ten projekt, który uzyska więcej głosów na TAK.

Link głosowania: https://augustow-wybiera.citizenlab.co/pl-PL/folders/festiwal-murali

Zaproponowane projekty stworzyli uznani artyści, posiadający spory dorobek w tej dziedzinie sztuki. Są to Dimitris Taxis, Francesco Ferreri CHEKOS’ART, Simon de Filippi, BIO DPA – szczegółowe informacje na temat działalności artystycznej i pasji każdego z artystów znajdują się w opisach poszczególnych projektów na platformie do głosowania. Zachęcamy do zapoznania się z nimi na stronie głosowania!

Jesteśmy na półmetku głosowania, które trwa do 8 lipca. Wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu, Fundacja SocLab przeprowadzi konkurs i wylosuje 5 osób, które otrzymają bony o wartości 200 zł.

Funkcjonowanie platformy „Augustów – Wybiera CitizenLab” oraz działania w ramach projektu „e-Demokracja. Mieszkańcy mają moc!” są prowadzone we współpracy Urzędu Miejskiego w Augustowie z Fundacją SocLab. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Zapraszamy do obejrzenia video nagrania z dzisiejszej konferencji.

|Bart. / augustow.org