2022-03-19, 11:24 Lublin (PAP)

GDDKiA poinformowała w sobotę, że na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Koroszczynie trwa protest około stu osobowej grupy. Chodzi o wznowienie protestu przeciw transportowi towarów do Rosji i Białorusi.

Koroszczyn, 19.03.2022. Protest przeciwko transportowi towarów do Rosji i Białorusi przed polsko-białoruskim przejściem granicznym w Koroszczynie, 19 bm. Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. (jm) PAP/Bartłomiej Wójtowicz

„W związku z trwającym protestem ciężarówki obecnie nie są przepuszczane. Została utworzona około kilometrowa strefa buforowa oddzielająca protestujących od pojazdów ciężarowych” – przekazała PAP Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Dodała, że kolejka tirów wynosi ok. 27 km.

Zapewniła, że funkcjonariusze są na miejscu i czuwają nad bezpieczeństwem uczestników protestu, kierowców tirów, jak i osób postronnych.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie podała w sobotę rano, że czas oczekiwania na wyjazd tirów z Polski na Białoruś przez przejście w Koroszczynie wynosi ok. 16 godzin. (PAP)

autorka: Gabriela Bogaczyk

gab/ amac/