Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od startu kolejnej edycji ORLEN Wyścigu Narodów, podczas której zmierzą się ze sobą kolarze z reprezentacji narodowych takich krajów jak Włoch, Niemiec, Danii czy Polski. W piątek 9 września rozpocznie się dwuetapowy wyścig należący do cyklu UCI U23 Nations Cup. 

 Jest to wyścig wyjątkowy, ponieważ organizujemy go dla kolarzy, którzy nie ukończyli jeszcze 23 roku życia, ale są kolarzami zawodowymi i będą reprezentować swoje państwa, a nie drużyny. 

– zapowiada wicemistrz olimpijski z Moskwy, Czesław Lang

Etap 1 wyścigu rozpocznie się w Supraślu i po pokonaniu 156,9 kilometrów zawodnicy dojadą do Białegostoku. Trasa będzie prowadzić po względnie płaskim terenie.

Etap 2 to odcinek 136,1 kilometrów z Białegostoku do Augustowa. Trasę charakteryzują 3 podobne do siebie podjazdy oraz duża ilość całkiem prostych odcinków prowadzących przez podlaskie lasy. Suma przewyższeń na tym etapie wynosi 750 metrów.

– Fantastyczne ściganie, piękne tereny, wielkie emocje. Szykuje się naprawdę wielka uczta kolarska, dlatego zapraszam wszystkich do kibicowania! 

– zapewnia Czesław Lang.

Wyścig będzie emitowany na żywo na antenie TVP Sport. Dostępna będzie także transmisja online na całym świecie poprzez portal sport.tvp.pl

 | Biuro Prasowe Lang Team