2022-02-06, 11:24 Pekin (PAP)

Reprezentantka Polski w short tracku Natalia Maliszewska, która z powodu zakażenia koronawirusem nie wystartowała w sobotę w Pekinie w eliminacjach zmagań na 500 m, została zwolniona z izolacji i trenowała w niedzielę na olimpijskim obiekcie.

Fot. PAP/Paweł Skraba

„Prawie godzinny trening był możliwy, po tym jak zawodniczka Juvenii Białystok miała dwa negatywne testy na obecność w organizmie koronawirusa” – poinformował Polski Komitet Olimpijski.

Start Maliszewskiej na 500 m był jedną z największych nadziei na medal biało-czerwonych w Pekinie. 26-letnia zawodniczka jest m.in. srebrną medalistką MŚ (2018) i mistrzynią Europy (2019) w tej specjalności. W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie, była druga w Nagoi, a w łącznej klasyfikacji uplasowała się na trzeciej pozycji.

Polka wywalczyła jeszcze kwalifikacje na dystansach 1000 i 1500 m oraz w sztafecie 3000 m i powinna móc wystartować w tych konkurencjach, przy odpowiednich wynikach testów na COVID-19. Na oficjalnej stronie igrzysk jest jednak zgłoszona na razie tylko do sztafety. (PAP)

wkp/ mm/ cegl/