W piątek (1.04), o godzinie 10:00 rozpoczął się pierwszy dzień dwudniowych Targów Pracy w Augustowie.

PIERWSZY DZIEŃ TARGÓW PRACY W AUGUSTOWIE

Zdaniem p. Anny Rozmysłowicz – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Augustowie, w pierwszym dniu targów, które odbywają się w Oficerskim Yacht Clubie w Augustowie zainteresowanie jest spore. Przypomnijmy, że we wspomnianym ośrodku znalazło schronienie ok. 260 uchodźców z Ukrainy. To właśnie oni stanowią dziś najliczniejszą grupę odwiedzających. Jak zaznaczyła Anna Rozmysłowicz, targi są dedykowane nie tylko obywatelom Ukrainy, lecz każdej osobie poszukującej pracy.

Targi Pracy w Augustowie są wydarzeniem dwudniowym. Drugi dzień targów zaplanowano na poniedziałek (4.04) i odbędą się w Augustowskim Centrum Edukacyjnym.

 – Myślę, że podobnym zainteresowaniem będzie się cieszyło spotkanie i targi w Augustowskim Centrum Edukacyjnym, że ok. 300-400 obywateli Ukrainy pojawi się na tych targach. (…) Jeżeli chodzi o przedsiębiorców oferujących miejsca pracy, to dzisiaj mamy ich ok. 20, a na poniedziałek zadeklarowanych 30. – powiedziała Anna Rozmysłowicz

Bardzo pozytywne opinie o targach słyszeliśmy od obywateli Ukrainy. Poza podziękowaniami za przyjęcie i gościnność z jaką spotykają się w miejscach w których znaleźli schronienie, są wdzięczni również za tego rodzaju formy pomocy w znalezieniu pracy. Nawet osoby z wyższym wykształceniem, biegle władające kilkoma językami rozważają pracę w marketach lub zakładach produkcyjnych na stanowiskach robotniczych.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dyrektorem PUP w Augustowie, p. Anną Rozmyslowicz. >>>

Mówi Anna Rozmysłowicz – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Augustowie

|Bart. / augustow.org