Darmowe dmuchańce dla dzieci, wata cukrowa, bańki mydlane, malowanie twarzy oraz kiełbaski, bigos, występy artystyczne i koncert zespołu Kobranocka – to główne atrakcje Pikniku Rodzinnego na Błoniach nad Nettą, który odbędzie się 2 maja – w Święto Flagi. Zaczniemy o godzinie 14:00 od wspólnego przemarszu z Rynku Zygmunta Augusta na błonia ze 100-metrową flagą.

W biało-czerwonych barwach

Obchody Dnia Flagi rozpoczną się o 14:00 na Rynku Zygmunta Augusta. Tam wręczymy Wam biało-czerwone balony i flagi, a chwilę później przejdziemy ze 100-metrową flagą Polski na błonia nad Nettą, gdzie odbędzie się piknik rodzinny.

Planowane przez Miasto Augustów wydarzenie świetnie wpisuje się w klimat majowych świąt. Podczas rodzinnego pikniku będziemy mieli okazję do wspólnego odpoczynku i zabawy na klimatycznych, augustowskich błoniach. Takiego wydarzenia jeszcze w Augustowie nie było! Dzieciaki będą mogły skorzystać z wielu darmowych atrakcji. Na poczęstunek mogą liczyć też dorośli. Wszystko to, w kolorach naszej biało-czerwonej. Na wspólne świętowanie zapraszamy całe rodziny. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą koca!

Świętujmy razem

 Po raz pierwszy będziemy w taki sposób cieszyć się świętem naszej biało-czerwonej flagi. Jestem pewien, że taki sposób celebracji tego dnia spodoba się naszym mieszkańcom. Razem cieszmy się naszymi najpiękniejszymi barwami. Na wspólne świętowanie zapraszamy całe rodziny. Zapewnimy dużo atrakcji – zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców. Do zobaczenia w poniedziałek na Błoniach nad Nettą. – zaprasza Mirosław Karolczuk, Burmistrz Augustowa.

Program imprezy:

14:00 – 14:30 – Rynek Zygmunta Augusta – rozdajemy darmowe flagi i balony oraz razem przechodzimy na Błonia nad Netta niosąc ze sobą stumetrową flagę Polski.

14:30 – Błonia nad Nettą – zaczynamy nasz rodzinny piknik z darmowymi atrakcjami oraz występami lokalnych artystów.

17:00 – 18:00 – Błonia nad Nettą – czas na koncert gwiazdy wieczoru. Dla augustowian zagra zespół Kobranocka.

Wydarzenie organizujemy wspólnie w partnerstwie z Województwem Podlaskim. Do zobaczenia nad Nettą!

(*as) Urząd Miejski w Augustowie