„Klatka chemicznego stadka”, „Wrocławski tramwaj”, „Wyspa skarbów” – to tylko niektóre konstrukcje, które już jutro (31.07) popłyną rzeką Nettą w Augustowie.

zdjęcie: Pływanie Na Byle Czym 2019, fot. augustow.org

Z okazji 25-lecia Pływania na Byle Czym „Co Ma Pływać Nie Utonie” z Polskim Radiem Białystok nie organizujemy konkursu, a jubileusz ten uczcimy paradą popisowych pływadeł.

W sobotę od 14:00 program nadawać będziemy w Augustowa, z plenerowego studia nad rzeką Nettą (przy hotelu „Karmel”). W niedzielę (30.07) przede wszystkim będzie jubileuszowa parada pływadeł, wyścigi smoczych łodzi, pokaz gry na bębnach i tort i koncerty.

Przygotowaliśmy także wideo transmisję, którą będzie można śledzić na naszej stronie, Facebooku i YouTubie – początek relacji w niedzielę o 15:30.

Program – niedziela (31.07):

15:30 – rozpoczęcie imprezy

15:40 – pokaz gry na bębnach

16:00 – wyścigi smoczych łodzi

17:00 – pokaz gry na bębnach

17:20 – XXV Jubileuszowa Parada

18:30 – jubileuszowy tort

19:30 – koncert zespołu Szeptucha

21:00 – koncert Baranovski

Utrudnienia

W niedzielne (31.07) popołudnie, w związku z jubileuszową 25. edycją Pływania na Byle Czym „Co Ma Pływać Nie Utonie” z Polskim Radiem Białystok w Augustowie, turyści i mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu i na lądzie i w wodzie.

Te najważniejsze zmiany, dotyczą niektórych odcinków Netty. Chodzi zwłaszcza, o fragment rzeki od hotelu Karmel do Błoni przy ulicy Rybackiej.  Żółte boje, które się tam pojawią, oznaczają zakaz dla ruchu żeglugowego. Te utrudnienia potrwają od 15:00 do 18:00.

Z kolei kierowcy mogą mieć problem z parkowaniem w okolicach centrum Augustowa, stąd prośba, o pozostawianie aut na oddalonych od głównych ulic parkingach. Zwykle tego dnia, ze względu na duży ruch samochodowy, bezpieczeństwa kierowców i pieszych będzie pilnować policja. Funkcjonariusze będą tradycyjnie kierować ruchem zwłaszcza na ulicy Mostowej.

| red: maj

autor: Edyta Wołosik, Iza Kosakowska

radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki