To już dziewiąta edycja „Lekcji z ZUS” organizowana przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Uczestniczący w nich uczniowie otrzymają solidną dawkę wiedzy z ubezpieczeń, emerytur, rent czy składek. To przygotowanie pozwoli im bez obaw wkroczyć na rynek pracy.

Każdy uczeń, który weźmie udział w projekcie, może spróbować swoich sił w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zwycięzcy mogą liczyć na indeksy, dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu renomowanych uczelniach oraz nagrody rzeczowe. Zgłoszenia szkół do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 28 października 2022 r.

– Od 2014 r. w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział łącznie ponad 516 tys. uczniów. W roku szklonym 2021/2022 w Olimpiadzie uczestniczyło ponad 35 tys. uczniów z całej Polski. Duma z uczestników z naszego regionu jest tym większa, że pierwsze i drugie miejsce zajęli uczniowie z województwa podlaskiego. Najlepsze były finalistki z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, a uczennice z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku zajęły drugie miejsce

informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

„Lekcje z ZUS” to projekt edukacyjny dla szkół średnich. Podczas czterech lekcji, uczniowie dowiedzą się czym naprawdę są ubezpieczenia społeczne, jakie niosą korzyścią, a jakie obowiązki. Ponadto dla tych, którzy planują prowadzenie własnej działalności są doskonałym wsparciem w zrozumieniu jakim ubezpieczeniom podlegają płatnicy składek, czyli przedsiębiorcy. Dowiedzą się, jak założyć własną firmę, czy też jak zgłosić się do ubezpieczeń. Ta wiedza pozwoli świadomie podejmować decyzje na etapie dorosłego zawodowego życia.

ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować zajęcia o ubezpieczeniach: scenariusze, prezentacje multimedialne, filmy, gry i zeszyty ćwiczeń. Są do pobrania na stronie internetowej Materiały – ZUS . Nauczyciele mogą też skorzystać z nagrań wideo gotowych lekcji a także wsparcia pracowników Zakładu.

Zapraszamy do udziału w olimpiadzie. W sprawie organizacji zajęć ,,Lekcje z ZUS” w województwie podlaskim prosimy o kontakt z Moniką Michałowską tel. 85 7486650, mail: monika.michalowska@zus.pl .

ZUS Województwa Podlaskiego