Augustowscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem. Mieszkaniec miasta od maja do września włamywał się do piwnic na terenie Augustowa. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 9 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania tych przestępstw.

Fot. KPP w Augustowie

Augustowscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzanego o liczne kradzieże z włamaniem do piwnic. Mężczyzna włamywał się do piwnic na terenie miasta. Policjanci ustalili, że działał od maja do września. Jego łupem padły między innymi elektronarzędzia, narzędzia i artykuły budowlane, sprzęt wędkarski, AGD, obuwie, a także łuk i noże. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 9 tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili podejrzanego o to przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany na terenie ogródków działkowych. Tam też przetrzymywał skradzione rzeczy. Okazał się nim 22-letni augustowianin, którego policjanci doskonale znali z wcześniejszej przestępczej działalności. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które niebawem wrócą do prawowitych właścicieli.

Podejrzany usłyszał łącznie 8 zarzutów: 5 dotyczyło kradzieży z włamaniem, a 3 usiłowań tego przestępstwa. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

|augustow.policja.gov.pl/