Augustowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych. W domu mężczyzny oraz w samochodzie znaleźli ponad 100 gramów 3-CMC zwanej potocznie „kryształem”. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Augustowie

Augustowscy kryminalni, pod koniec roku, weszli do jednego z mieszkań w Augustowie. Policjanci posiadali informację, że mieszkający tam 18-latek, może posiadać narkotyki. W trakcie przeszukania w szafie, w znajdującym się tam słoiku znaleźli ukryte woreczki foliowe z jasnobrązową skrystalizowaną substancją. Następnie w zaparkowanym przed blokiem samochodzie, należącym do kolegi mężczyzny, policjanci znaleźli wagę miligramową, woreczki strunowe z taką samą substancją oraz portfel ze znaczną ilością gotówki.

Wstępne badanie laboratoryjne wykazało, że zabezpieczona substancja to ponad 100 gramów nowej substancji psychoaktywnej 3-CMC zwanej potocznie „kryształem”. Mieszkaniec Augustowa został zatrzymany i trafili do policyjnego aresztu. Dwa dni później usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych.

Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

| augustow.policja.gov.pl/