Realizacja projektu pn. „Organizacja koncertu 20-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Bystry” pozwoliła na organizację obchodów 20-lecia ZTL „Bystry” w celu rozpropagowania kultury ludowej i przedstawienia dotychczasowych osiągnięć zespołu.

PROJEKT TOWARZYSTWA MŁODEGO KRECHOWIAKA

W ramach wykonania wymienionej oferty zorganizowano i przeprowadzono koncert galowy, cykl warsztatów oraz wydano biuletyn i wystawę dokumentującą historię i dorobek zespołu „Bystry. Podczas koncertu jubileuszowego pokazano zespół „Bystry” w obecnej chwili oraz przedstawieniowo wieloletni dorobek. Poza tym, przypomniano historię i tradycję, podsumowano pracę i osiągnięcia z dwudziestu lat istnienia grupy. Był to czas spotkań byłych i obecnych członków, wspomnienia i wspólne prezentowanie folkloru polskiego.
W celu uatrakcyjnienia koncertu galowego zaproszeni goście, tj. Zespół Tańca Ludowego „Przygoda”
z Rybnika wystąpił z prezentacją tańców przeworskich i górali żywieckich. 

Obchody jubileuszowe potraktowano, także jako działania popularyzatorskie – ratujące polski folklor od zapomnienia oraz promujące miasto Augustów. Koncert odbył się na 24 września 2022 roku w Kinie Iskra w Augustowie.  W realizację zadania zaangażowani byli wszyscy obecni członkowie Zespołu „Bystry” grupa dziecięca, młodzieżowa i reprezentacyjna, kapela oraz byli członkowie zespołu, tzw. DINOZAURY. Grupa dziecięca zaprezentowała tańce/zabawy śląskie, grupa młodzieżowa – wiązankę tańców lubelskich natomiast grupa reprezentacyjna: polonez, walc, mazur, wiązankę tańców podlaskich i razem z gr. Dinozaurów tańce regionu augustowskiego. W rolę konferansjerów wcieliły się byłe tancerki zespołu wspominając jednocześnie swoje przeżycia w grupie „Bystrego”.

Zaproszeni na tę uroczystość goście nagrodzili Zespól „Bystry” gromkimi brawami z owacją na stojąco włącznie oraz złożyli moc gorących życzeń i podziękowań. Jak zapewnia Dyrektor Augustowskich Placówek Kultury Anna Jastrzębska dorobek Bystrego będzie można obejrzeć jeszcze w tym roku. Na pewno zaproszenia na to wydarzenie będą widoczne w całym mieście.  Już teraz ZTL „Bystry” serdecznie zaprasza na koncert.

Z tego miejsca członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Bystry” serdecznie dziękują Towarzystwu Młodego Krechowiaka za możliwość pozyskiwania funduszy na działalność zespołu oraz Panu Burmistrzowi Mirosławowi Karolczukowi za dofinansowanie realizacji oferty „Organizacja koncertu 20-lecia Zespołu Tańca Ludowego „Bystry”.

Koordynator projektu: Halina Poźniakowska