Zdaniem Izabeli Piaseckiej pomost jest w dużo gorszym stanie niż ten na plaży Bielnik, który ma zostać rozebrany.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

 Zakotwiczone tam pale są w strasznym stanie. Tu burmistrz nie wydał decyzji o jego likwidacji, rozbiórce czy zakazie wstępu. Przy tym obiekcie jest wyciąg nart wodnych. Wydaje mi się, że stwarza on duże większe zagrożenie niż ten na Bielniku. Oczekuję pokazania mi ekspertyzy tej budowli. Być może niedługo będziemy musieli zlikwidować wszystkie pomosty na naszych jeziorach.

Zastępca burmistrza Sławomir Sieczkowski zapewnia jednak, że ratusz nie dostał od zarządzającego obiektem Centrum Sportu i Rekreacji informacji o złym stanie technicznym pomostu.

– Obiekt spełnia wszelkie wymagania. Oczywiście drewniane elementy wymagają konserwacji, a niektóre nawet wymiany. Mam informacje, że będzie to wykonane. Pomost ten przeszedł przegląd. Pełniący obowiązku dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji poinformował mnie, że działalność tego obiektu nie jest zagrożona.

Przypomnijmy, że pomost na plaży Bielnik ma zostać rozebrany do końca czerwca. Wówczas nad jeziorem Necko zostaną tylko dwa tego typu ogólnodostępne obiekty – Molo Radiowej Trójki oraz pomost przy plaży POSTiW

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki