Jednym z projektów, które zwyciężyły w ostatniej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego jest program bezpłatnej kastracji i sterylizacji psów oraz kotów właścicielskich dla mieszkańców Augustowa. Podobny projekt był już w przeszłości realizowany w ramach ABO i cieszył się dużą popularnością. Dzięki takim akcjom w przyszłości mniej zwierząt trafi do schronisk.

Augustowianie dbają o zwierzęta

Kastracja i sterylizacja to najbardziej humanitarne metody ograniczenia nadpopulacji zwierząt domowych. Najważniejszym efektem akcji jest minimalizacja liczby zwierząt trafiających w przyszłości do schronisk. Ponadto zwierzęta pozbawione możliwości rozmnażania są spokojniejsze, zmniejsza się u nich poziom niekontrolowanej agresji powodowanej hormonami, a także ryzyko wystąpienia groźnych dla życia schorzeń układu rozrodczego.

Gdzie, kiedy i jak?

Akcję bezpłatnej sterylizacji i kastracji prowadzi Miasto Augustów. Program będzie trwał aż do wyczerpania środków finansowych – jednak nie później, niż do końca tego roku.

Z usługi można skorzystać w gabinecie weterynaryjnym ,,GABINET WETERYNARYJNY MICHAŁ KUR” przy ul. Wierzbnej 1, 16-300 Augustów.

Aby oddać pupila na bezpłatny zabieg należy wcześniej wypełnić odpowiedni wniosek, który znajdziesz w załączniku. Formularz jest także dostępny u koordynatora projektu, Pani Barbary Korzeniewskiej, tel: 604 574 482.

ZałącznikRozmiar
Plik wniosek_abo_2022.docx27.93 KB
PDF icon wniosek_abo_2022.pdf207.33 KB

|źródło informacji: https://urzad.augustow.pl/