Przebiega ona przez Sanktuarium Maryjne, które zwłaszcza latem odwiedza bardzo dużo turystów.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Niestety, będą oni musieli liczyć się z utrudnieniami, bo jak mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, inwestycja zakończy się dopiero jesienią.

– Prace na ulicy już się rozpoczęły. Drogowcy wycięli pierwsze drzewa, które kolidowały z jej przebiegiem. Lada moment zakończą się również rozbiórki płotów, fundamentów i innych elementów, które wchodziłyby w tę drogę. Trudno mi powiedzieć, jak wykonawca będzie zarządzał robotami na poszczególnych odcinkach. My sugerowaliśmy, by był jak najlepszy dostęp do sanktuarium w okresie letnim, czyli wówczas, gdy przyjeżdża tam najwięcej osób.

Zastępca burmistrza dodaje, że przebudowany zostanie około dwukilometrowy odcinek drogi.

– Ulica Studzieniczna, to nie tylko odcinek od drogi krajowej do kościoła, wzdłuż którego wybudujemy ścieżkę rowerową wraz z postojem dla jednośladów. Jest to również droga od parkingu dla autokarów, biegnąca przy cmentarzu prawie do samej Przewięzi. Tam również będą wykonywane prace. Wyremontowana zostanie także trasa od świątyni w stronę Sajenka – aż do granicy z lasem, czyli tam, gdzie kończą się zabudowania.

Koszt inwestycji to około 4 miliony złotych.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki