Już w najbliższy piątek, 3 czerwca mieszkańcy Augustowa i okolic będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkiego na temat dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej podczas dni otwartych I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie.

Na terenie szkoły, w godzinach 9.00-18.00, będzie funkcjonował Mobilny Punkt Rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Suwałkach. Rekruterzy WCR udzielą szczegółowych informacji na temat procedur powołania oraz przedstawią ofertę na czas zbliżających się wakacji. Zdecydowani ochotnicy będą mogli wypełnić wniosek o powołanie do służby – dlatego warto zabrać ze sobą dowód osobisty. 

Już w najbliższy poniedziałek, 6 czerwca br. rozpoczną się pierwsze szkolenia w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Ci, którzy je ukończą, mają szansę zostać żołnierzami zawodowymi, a także otrzymają pierwszeństwo w zatrudnieniu w administracji publicznej.

Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to całkowicie nowy rodzaj służby wojskowej, który został wprowadzony Ustawą z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny. 

Służba rozpoczyna się od 28-dniowego szkolenia podstawowego zakończonego przysięgą wojskową. Następnie, kandydat będzie mógł wybrać pomiędzy 11-miesiecznym szkoleniem specjalistycznym, terytorialną służbą wojskową a aktywną rezerwą. Już od pierwszego dnia szkolenia ochotnikom przysługiwać będzie uposażenie w wysokości 4560 zł, a także zakwaterowanie i wyżywienie.

Zapraszamy!

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Suwałkach