Z trzech kondygnacji obecnie zajęty jest tylko parter.

zdjęcie: arch. augustow.org

Jak mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz, zainteresowanie obiektem wyraża m.in. Zespół Szkół Społecznych Społecznego Towarzystwa Oświatowego, mieszący się obecnie na Zarzeczu.

Wiemy, że jego warunki lokalowe w tej chwili nie są najlepsze, więc fajnie by było, gdyby mógł przenieść się do lepszego budynku. Oczywiście odbyłoby się to zgodnie ze wszystkimi zasadami, według których dysponuje się takim mieniem. Wcześniej otrzymywaliśmy również zapytania od innych instytucji dotyczących ewentualnej dzierżawy. Po rozmowach z radnymi widzę, że oni również zgadzają się na to, by w tym budynku nadal była prowadzona działalność edukacyjna.  

Zanim jednak do budynku wprowadzi się jakaś szkoła, miasto najprawdopodobniej będzie musiało go przebudować.

Obecnie trwa weryfikacja i sprawdzanie czy obiekt nadaje się do tego, by legalnie oddać go szkole. Ze względu na to, że trochę zmienił się tam układ pomieszczeń, prawdopodobnie trzeba będzie dostawić jedną ścianę i dorobić drzwi. Zanim ogłosimy, że oddaliśmy komuś ten obiekt, musimy go przystosować pod potrzeby placówki edukacyjnej.

Ratusz planuje wynająć budynek na 10 lat. Czynsz wyniósłby niecałe 9 tysięcy złotych miesięcznie. Jednak – jak dodaje wiceburmistrz – jeśli znajdzie się więcej chętnych na dzierżawę, umowa zostanie podpisana z tym, który zaproponuje najwyższą opłatę.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/ radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki