W zakończonych Mistrzostwach Polski w sprincie kajakowych seniorów w Bydgoszczy na dystansie K4 – 1000 m osada Sparty w składzie Marcin Burzym, Karol Garbacz, Łukasz Barszczewski oraz Adam Wysocki zajęła II miejsce i tym samym zdobyła srebrny medal mistrzostw. Wygrała osada MKS Czechowice Dziedzice a trzecie miejsce zajęła osada KS Posnania.

Na tym samym dystansie druga osada Sparty w składzie M.  Walulik,  M. Garbacz, P. Grygo oraz Ł. Grochowski zajęła szóste miejsce.

Ale to nie koniec dobrych wieści.

W finale A prestiżowego dystansu K1 200 m nasz zawodnik – junior Mikołaj Walulik zajął IV a na piątym miejscu linię mety minął zawodnik Sparty Patryk Grygo.

W K4 500 osada Sparty Ł. Barszczewski, M. Burzym, K. Garbacz oraz A. Wysocki była piąta.

Nasz klub na mistrzostwach reprezentowali:

Adam Wysocki, Karol i Marcin Garbacz, Mikołaj Walulik (junior) Grzegorz Trochim , Marcin Burzym, Łukasz Barszczewski, Patryk Grygo oraz Łukasz Grochowski.

Mistrzostwa Polski Seniorów w sprincie były rozgrywane w dniach 1-3.07.2022 r. na torze regatowym Brda ujście w Bydgoszczy. Na starcie stanęli przedstawiciele 28 klubów z całej Polski. W klasyfikacji medalowej wygrała ekipa AZS –AWF Poznań i wyprzedziła CWZS Zawiszę Bydgoszcz oraz KS AZS-AWF Gorzów Wielkopolski. Sparta z jednym srebrnym medalem zajęła 16 miejsce.

– To święto polskich kajaków. Trzeba podkreślić, że MP to mocne regaty nawet na arenie międzynarodowej. Świadczą o tym wyniki i to, że nawet utytułowani zawodnicy nie trafiają tu na pozycje medalowe – uważa Grzegorz Kotowicz, prezes Polskiego Związku Kajakowego. Bydgoszcz nam sprzyja.

Organizatorem MP na zlecenie Polskiego Związku Kajakowego był Kujawsko-Pomorski Związek Kajakowy w Bydgoszczy.