25 września reprezentacja naszego klubu Panther Academy przystąpiła do rywalizacji podczas międzynarodowych zawodów Taekwondo Olimpijskiego Wilno Open 2022. Zawodniczki i zawodnicy mierzyli się ze sobą w różnych kategoriach wagowych i wiekowych rozgrywanych na nowych przepisach. Rozpoczęcie sezonu startowego po wakacjach możemy uznać za udane, ponieważ nasi adepci wywalczyli 11 medali w następujących kategoriach:

SUKCES AUGUSTOWSKICH TAEKWONDZISTÓW W WILNIE
  • Kinga Kutyło nie przegrała na tym turnieju żadnej walki startując w dwóch kategoriach, zwyciężyła z przeciwniczkami z Estonii, Łotwy i Litwy, wygrywając kategorię junior -68 kg zdobyła złoty medal, również w kategorii senior uzyskała złoty krążek.
  • Izabela Śpiczko w kategorii młodzik +48 kg, wygraną walką finałową z reprezentantką Łotwy zapewniła sobie najwyższy stopień podium, przywożąc do Polski złoty medal,
  • Krzysztof Chmielewski w kategorii młodzik -44 kg, również w walce finałowej niestety uległ doświadczonemu zawodnikowi z Litwy, zdobywając srebrny medal.
  • Patryk Rudnicki w kategorii dzieci – 27 kg zadebiutował na zawodach rangi międzynarodowej stając na 2 stopniu podium ze srebrnym medalem.
  • Stanisław Chmielewski w kategorii dzieci – 36 kg po wygranej walce z reprezentantem Łotwy niestety przegrał finale z zawodnikiem z Litwy, przez co zdobył również srebrny medal.
  • Mikołaj Targos w kategorii kadet – 57 kg nieznacznie przegrywając w walce finałowej z zawodnikiem z Litwy, stał się srebrnym medalistą.
  • Oliwia Deręcz w kategorii junior – 63 kg zdobyła brązowy medal.
  • Bartosz Bacewicz w kategorii junior – 63 kg został brązowym medalistą.
  • Dawid Stasiński – 80 kg senior zdobył brązowy medal.
  • Patryk Balukiewicz w kategorii junior – 63 zdobył brązowy medal.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom osiągniętych sukcesów i życzymy dalszych udanych starów, które odbędą się już niebawem. Warto także podkreślić, że nic nie przychodzi samo, postępy i osiągnięcia jakie są ich udziałem dokonują się na drodze wytrwałych i systematycznych treningów na salach treningowych, wyjazdach sparingowych oraz szkoleniach wakacyjnych organizowanych przez Klub Panther Academy Taekwondo. Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w olimpijskiej dyscyplinie sportowej jaką jest Taekwondo serdecznie zapraszamy na treningi w poniedziałki i środy od godz. 18.15-19.00 (grupa młodsza) i 19.00-20.00 (grupa starsza) na ul. Tytoniowej 6 (ZST) w Augustowie.