W dniach 21-24 kwietnia w Zduńskiej Woli odbyła się XVIII edycja Ogólnopolskich Spotkań Teatralnych WTOOPA. 4 dni, 120 zaangażowanych osób, 54 godziny warsztatów, 11 spektakli i zespoły teatralne z 6 województw – tak w liczbach prezentowało się całe wydarzenie.

Województwo podlaskie reprezentował działający w Augustowie Teatr Pneumatyczny. W Zduńskiej Woli grupa zagrała dwa spektakle: „Słoiki, czyli skrócony kurs robienia przetworów” oraz „Osaczenie”. WTOOPA nie ma wprawdzie formy konkursowej i występy nie podlegają ocenom jury, ale dzięki wydzielonym w programie blokom dyskusyjnym wiadomo, że obydwa przedstawienia spotkały się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem widowni, która doceniała m.in. scenariusze, kreacje aktorskie i bardzo profesjonalną oprawę techniczną.

Pneumatyczni z WTOOPY wracają bogatsi o nowe umiejętności aktorskie, wiele spotkań i rozmów z pasjonatami teatru z innych stron Polski oraz o kolejne doświadczenie wyjazdowego grania – ostatnio prezentowali się m.in. w Bielsku Podlaskim i Łapach, a już niebawem czekają ich kolejne podróże.

Już w maju wezmą udział w Festiwalu „Afera” w województwie podkarpackim, gdzie zaprezentują „Apokalipsę”.

Autorzy zdjęć: Oliwia Stęsicka, Małgorzata Foszpańczyk, TP

Udział we WTOOPie możliwy był dzięki wsparciu Augustowskich Placówek Kultury, przy których grupa działa na co dzień, prowadzi zajęcia i realizuje spektakle.

Autor: Paweł Leszkowicz