Zdawać by się mogło, że lato, wakacje to czas, gdzie z definicji zwalniamy, stroimy się na odpoczynek, stwarzamy sobie swoją strefę komfortu, wyciszamy się.
Jak pokazuje życie, jak pokazują przebyte wakacje, jest zupełnie przeciwnie.

I po co tak?
Trzeba się wyluzować, jak mawiał Laska.
I my Wam ten luz i relaks niesiemy.

…i żebyście daleko nie musieli chodzić, robimy to wszystko, o TU, nieopodal.
Na Błoniach nad Nettą, przy Białej Perle. Naszą bazą jest Biała Perła, miejsce, które każdy augustowianin kojarzyć powinien. Tam od czwartej po południu polecą pierwsze dźwięki muzyki, co oznaczać będzie początek imprezy. Skoro już o muzyce, to warto tu od razu powiedzieć, że zadbaliśmy, aby grało chilloutowo i hausowo do godziny 22:00.

I żebyś czytelniku, turysto i mieszkańcu drogi nie musiał zbyt długo nas teraz czytać, poniżej dajemy Ci pełen program sobotnich relaksowych atrakcji.

– malowanie pejzażu nabrzeża Netty. Zajęcia dla dorosłych. Zaprasza Renata Rybsztat. Początek 17:00
– malowanie światłem. Wystarczy latarka w Twoim telefonie i aparat fotograficzny (zapewniamy) nastawiony na długi czas naświetlania. Zaprasza Izabela Walicka. Godzina 20:30
– warsztaty rysunku botanicznego. Zapisy trwają do 11 sierpnia. Zaprasza Paulina P. Nowacka. Godzina 16:00
– chodnikowa pocztówka z Augustowa. Dzieci kredą malują pocztówkę na chodniku wokół skwerku, my ją fotografujemy, a za rok wydajemy podpisaną autorem jako pocztówkę. Zaprasza Iza Cembor
– stoisko z lemoniadą i zdrowymi przekąskami. Zapraszają Hania i Marysia
– zajęcia z Jogi (Moja Yoga). Zaprasza Agnieszka Waszczuk. Od 17:00
– TUTAJ – interaktywna instalacja dźwiękowo-zapachowej mapy Augustowa. Zaprasza Paweł Leszkowicz z zespołem
https://www.facebook.com/TutajAugustow

Po zakończeniu części plenerowej wydarzenia, przenosimy się na after-party do nowego miejsca na kulturalnej mapie miasta, czyli Augustowskiej Piwnicy Artystycznej (niegdyś Park Pub). O ile warunki pogodowe tego nie przyspieszą, start after party rozpocznie się ok godz 22.

13.08. Od godziny 16:00

Biała perła i skwerek na Błoniach


To, o czym wspomniano wyżej, Augustowskie Placówki Kultury przygotowały Wam w ramach tegorocznej edycji AugustOFF Festiwal na 13 sierpnia. AugustOFF Festiwal startuje dzień wcześnie, 12 sierpnia. Podczas czterodniowego muzycznego święta będzie okazja do spotkań z alternatywnym brzmieniem w różnorodnym wydaniu. Szczegółowa rozpiska wydarzeń na naszej stronie TUTAJ >>>

Jeżeli informacje tekstowe jeszcze Was nie zachęciły do udziały w zapowiedzianych wydarzeniach, posłuchajcie naszej rozmowy z Bartkiem Świerkowskim z APK. Bartka spotkaliśmy wczoraj (07.08) na Rynku Z. Augusta podczas drugiego dnia kiermaszu rękodzieła Augustynki. Czym są Augustynki, większość augustowian wie. Natomiast odpowiedź na to samo pytanie odnośnie AugustOFF Festiwal, nadal dla wielu może być trudna. Bartek o AugustOFF wie wszystko, dlatego tym bardziej warto wsłuchać tej rozmowy.

Mówi Bartek Świerkowski

|Bart.