Mikołaj Walulik zajął V miejsce na prestiżowym dystansie K1 500 37 Młodzieżowych Mistrzostw Polski W Kajakarstwie Klasycznym W Poznaniu. Pokonali go tylko kadrowicze, mistrzowie świata i Europy.

W miniony weekend Poznań był miejscem, gdzie rozgrywano młodzieżowe MP Były to ważne zawody, w którym wystartowali praktycznie najlepsi młodzieżowcy w Polsce. Młodzieżowiec w kajakarstwie to zawodnik w przedziale wiekowym 19-23 lata. Mikołaj dopiero rozpoczyna swą karierę w tej kategorii. Konkurencja jest silna, gdyż w tej kategorii Polacy to Mistrzowie Świata i Mistrzowie Europy.

Mikołaj wraz ze swym trenerem A. Siemionem przygotowywali się do startu na dwóch dystansach, w K1 200 oraz w K1 500. Niestety, bieg w K1 200 nie znalazł się w programie mistrzostw, co niektórych bardzo zdziwiło. Stad też najbardziej prestiżowym wyścigiem był wyścig w K1 500 m.  Wygrał go Wiktor Leszczyńsk,i młodzieżowy Mistrz Świata z Szeged w K4 500. Drugie miejsce zajął Piotr Murawski, tegoroczny Mistrz Europy z Belgradu na dystansie K4 500. Kolejne miejsca, trzecie i czwarte, to również zawodnicy z mistrzowskiego startu w K4 500 w Belgradzie, Wojciech Pilarz i Wojciech Tracz.

Mikołaj był V, a to należy traktować jako duży sukces. Pierwszy start w nowej kategorii wiekowej. Pokonali go kajakarze z kadry, mistrzowie MŚ i ME, którzy są starsi, bardziej doświadczeni i od kilku lat trenują w kadrze Polski. Niedługo przejdą do kategorii seniorów i otworzy się duża szansa dla Mikołaja.

Pozytywnie ocenia start Mikołaja jego trener A. Siemion, który powiedział

W tak mocnej konkurencji zakładaliśmy, iż sukcesem będzie wynik w połowie stawki i tak się stało, z czego jestem zadowolony.