Uśmiechy, atrakcje, relaks i wiele wartościowych rozmów. Tak wyglądało oficjalne otwarcie nowo wybudowanych ulic na borkach. Dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, waty cukrowej, popcornu oraz zabaw z animatorami. Starsi mieszkańcy cieszyli się wspólnym posiłkiem i okazją do rozmów z sąsiadami. Na wydarzeniu nie zabrakło „miejskiej kawiarenki”, w której każdy mógł porozmawiać z Burmistrzem o tym, co słychać w Augustowie. 

Fot. UM w Augustowie

Pakiet ulic w kolejnej dzielnicy

Niedzielne spotkanie na Borkach było zwieńczeniem remontu ulic na Borkach. Dziurawe, piaszczyste ulice zmieniły swoje oblicze. Mieszkańcy ulic Konarskiego, Plater, Staszica, Morelowej, Derak, Jagodowej, Śliwkowej i Czereśniowej cieszą się już wygodnym i bezpiecznym dojazdem do swoich domów. 

– Kolejna dzielnica, kolejne inwestycje, kolejna zmiana jakości życia. Jestem dumny, że mieszkańcy Borek nareszcie mogą żyć w komforcie – jak przystało na XXI wiek. Działamy zgodnie z planem, kolejne 8 ulic z naszej listy jest już wykonane. Następne są już projektowane i budowane. Dziękuję mieszkańcom, że są częścią tej misji – sprawnie działające komitety budowy ulic ułatwiają rozwój miasta. Szczególne podziękowania składam szefom komitetów budowy ulic, a także wykonawcom, którym zawdzięczamy sprawnie i dobrze poprowadzone budowy oraz dzisiejsze wydarzenie – powiedział Burmistrz Augustowa.

Moc wspólnej zabawy

Słoneczna pogoda dodatkowo zachęciła dzieci do korzystania z dostępnych atrakcji. Do zabawy włączyli się też rodzice. Niedzielne, wspólnie spędzone popołudnie na pewno będzie dobrze wspominane przez mieszkańców Borek. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć oprawy muzycznej, o którą zadbał DJ. W przerwach mieszkańcy ulic delektowali się lokalnymi przysmakami.

Miejska Kawiarenka

Małą tradycją otwarcia ulic staje się funkcjonowanie „Miejskiej Kawiarenki” – czyli miejsca, w którym Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk rozmawia z mieszkańcami, odpowiada na ich pytania i wyjaśnia wszelkie nurtujące kwestie. Mieszkańcy chętnie korzystali z okazji do rozmowy.

– „Miejska Kawiarenka” jest ważnym elementem pikników rodzinnych w dzielnicach Augustowa. Głos mieszkańców jest kluczowy w rozwoju Augustowa. Cieszę się, że mogę jeszcze lepiej poznawać potrzeby augustowian – wspomniał Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Piknik rodzinny z okazji otwarcia ulic na Borkach był doskonałą okazją do zacieśnienia więzi z sąsiadami. Nie zabrakło także podziękowań dla Burmistrza za zorganizowanie imprezy. Niech nowe ulice służą mieszkańcom i cieszą oko przez wiele lat.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie