Dziś, 24 października 2022 r. o godz. 14.00 przy skrzyżowaniu w miejscowości Kamionka Nowa k. Augustowa odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej „Bargłów Kościelny – Kamionka Stara – do drogi Nr 16”. W uroczystości udział wzięli samorządowcy z Powiatu Augustowskiego, parlamentarzyści, przedstawiciele wykonawcy i mieszkańcy terenów przez które przebiega nowa droga.

Jest to 5 zadanie, które realizowaliśmy od roku 2017. Bardzo cieszę się, że udało się to zadanie zrealizować. Myślę, że jest to radość wspólna. Dziękuję za to, …

– rozpoczął dzisiejszą uroczystość Jarosław Szlaszyński, Starosta Augustowski i wymienił osoby oraz podmioty zaangażowane w realizację inwestycji.

Całkowity koszt wyremontowanego odcinka drogi wyniósł 4.5 mln złotych, z czego 1.5 stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, resztę sfinansował Powiat.

Podczas dzisiejszej uroczystości wysłuchaliśmy m.in. wystąpień: Jarosława Szlaszyńskiego – Starosty Powiatu Augustowskiego, Jarosława Zielińskiego – Posła na Sejm RP i Marka Komorowskiego – Senatora RP. Można ich odsłuchać w nagraniach video zamieszczonych niżej.

Mówi Starosta Augustowski – Jarosław Szlaszyński

Mówi Poseł na Sejm RP – Jarosław Zieliński

Mówi Senator RP – Marek Komorowski

|Bart/augustow.org