W Suwałkach na piątek i sobotę zaplanowano turniej badmintona i zimowy spływ kajakowy Czarną Hańczą. W niedzielę odbędą się licytacje dzieł sztuki i koncerty lokalnych zespołów.

Jak zapowiada szef suwalskiego sztabu Zbigniew Szyperek, od godz. 8 na ulicach miasta będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami.

W Suwałkach i okolicy mamy 100 wolontariuszy. Zaczynamy wcześnie rano. Przyjaciele z suwalskiej „Przygody” jadą kwestować do Puńska, Kaletnika i na Szelment, a potem wracają na suwalską żwirownię, gdzie, będą wozić ludzi za wrzutkę do puszki.  Jeśli chodzi o atrakcje, Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi Pogodne Suwałki i tam zaplanowane są przeróżne atrakcje oraz niespodzianki. W hali Suwałki Arena będą się odbywały koncerty, animacje, zabawy i prezentacje dla najmłodszych i tych starszych.  

O godz. 20 nad zalewem Arkadia zaplanowano laserowy pokaz świateł.

Z kolei w Augustowie wiele propozycji ze względu na pandemię odbędzie się na świeżym powietrzu, a spektakl dla dzieci i koncert finałowy będzie można zobaczyć on-line.

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Jak zapowiada szefowa sztabu – Iwona Choncel, na Rynku Zygmunta Augusta mieszkańcy obejrzą pokaz fakira. Będą mogli też wziąć udział w biegu rodzinnym lub sztafecie Nordic Walking.

Będzie rozstawiona scena, będzie stał ciastobus – ciasta upiekli nasi mieszkańcy. W trzech miejscach w planujemy Loterię z Sercem. W Augustowskich Placówkach Kultury będzie odbywała się licytacja „Mieszkańcy-Mieszkańcom”. Będzie można przyjść i zaproponować coś od siebie. Można wystawić na przykład upieczenie ciasta, tortu, odśnieżenie komuś posesji, umycie okien. Chodzi o to, żeby ludzie, którzy mają coś do zaoferowania, mogli wziąć w tym udział.  

Zwieńczeniem augustowskiego finału będzie koncert on-line zespołu jazzowo bluesowego Wojtek Milewski i Przyjaciele. Na ulicach miasta kwestować będzie około 40 wolontariuszy.

Natomiast w Ośrodku Kultury w Sejnach zaplanowano m.in. Pchli Targ, występ Orkiestry Dętej, koncert grupy Nachodne i Chłopcy z Nowoszyszek oraz zespołu muzycznego „Grusza”. Nie zabraknie licytacji oraz stoisk z lokalnym jadłem i słodkościami. Na 20:00 zaplanowano „światełko do nieba”.

| red: kap

autor: Iza Kosakowska / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki