zdjęcie ilustracyjne

Ratusz właśnie ogłosił przetarg na warte 15 mln złotych prace budowle. Na tę długo wyczekiwaną inwestycję miasto uzyskało dofinansowanie z programu Polski Ład.

Wczoraj (5.04) projekt budynku burmistrz Mirosław Karolczuk przedstawił nauczycielom, rodzicom i uczniom tej placówki.

– Przede wszystkim będzie to pełnowymiarowa sala gimnastyczna z trybunami. Zostaną tam również zbudowane szatnie, gdzie uczniowie podczas lekcji będą mogli schować swoje plecaki. Dodatkowo wykonamy łącznik, stołówkę oraz niezbędną w dzisiejszych czasach windę. Wykorzystamy również nie do końca używaną przestrzeń wokół szkoły i powstanie tam boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Leszek Mołodziejko – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3, w ramach którego placówka funkcjonuje, nie kryje zadowolenia z tej inwestycji.

– W końcu nasza szkoła będzie miała obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia. W tej chwili jest tu bardzo mała sala gimnastyczna. Mimo tych spartańskich warunków nasza młodzież osiąga duże sukcesy w grach zespołowych. Ta hala przyczyni się do tego, że te wyniki będą jeszcze lepsze. Spełni ona marzenia przede wszystkim naszych uczniów, których obecnie jest prawie 700. Większość lekcji wychowania fizycznego odbywa się teraz na korytarzach. To będzie pełnowymiarowe boisko, na którym będzie można grać w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę.

zdjęcia: Wojciech Piotrowicz /augustow.org

Dodatkowo z drugiej strony szkoły zostanie wykonany parking na 29 miejsc. Zakończenie prac planowane jest na połowę 2024 roku.

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki