Sprzedaż urząd miejski rozpoczął w ubiegłym tygodniu. Cena to 1869 złotych. Jak mówi zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz. do tej pory zgłosiło około 20 osób.

Węgiel po preferencyjnych cenach trafił już do pierwszych mieszkańców Augustowa

Węgiel można zamawiać w porcjach: 0,5 tony, tona i 1,5 tony. Jest on już zapakowany w worki big bag. Mieszkańcy odbierają to z naszego Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Pracownicy spółki już węgiel przygotowali. Augustowianie mają cyklicznie po niego przyjeżdżać i on tam cały czas będzie. Jak na razie ludzie ochoczo zareagowali na naszą propozycję i chętnie to od nas kupują. Zaproponowaliśmy niższą cenę niż obowiązuje na rynku. Na razie mamy opinię, że wszystko jest w porządku, że jest on wygodnie zapakowany i dobrej jakości.

Łącznie o zakup tańszego węgla wnioskowało 460 augustowian.

Zbieramy wnioski od mieszkańców i wysyłamy transport po węgiel wtedy, gdy może być on już w całości zapakowany. Po to, by związane z tym koszty były jak najniższe. Wszystkie 460 osób, które się zgłosiły na pewno węgiel będą mogły kupić.

Jednej rodzinie do końca roku przysługuje 1,5 tony i tyle samo od 31 stycznia. Jeśli jednak ktoś nie odbierze teraz wszystkiego, pozostałość będzie mógł kupić w przyszłym roku.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/