Takiej majówki jeszcze w Augustowie nie było! Zaczęliśmy od Majowych Bąków – czyli wiosennego kiermaszu rękodzieła i sztuki ludowej. Po dwudniowej imprezie przyszedł czas na obchody Dnia Flagi, który po raz pierwszy świętowaliśmy tak hucznie. Zaczęliśmy od przemarszu ulicami Augustowa ze 100-metrową flagą, a następnie na błoniach bawiliśmy się na wielkim Pikniku Rodzinnym. Dzieci skorzystały z przygotowanych przez Miasto darmowych atrakcji. Była także okazja do wspólnej zabawy przy koncercie gwiazdy wieczoru – zespołu Kobranocka.
 

zdjęcie ilustracyjne augustow.org

Nasza biało-czerwona

Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczęły się o 14:00 na Rynku Zygmunta Augusta. Tłum świętujących augustowian, którzy otrzymali biało-czerwone balony i flagi, przywitał Burmistrz Mirosław Karolczuk. Razem z augustowianami świętowali tego dnia również pochodzący z Augustowa Minister Michał Wiśniewski oraz Radny Sejmiku Wojewódzkiego Paweł Wnukowski. Po odśpiewaniu hymnu, augustowianie ruszyli ulicami Augustowa niosąc wielką 100 metrową flagę. Rąk do niesienia flagi nie zabrało! W wydarzeniu brały udział całe rodziny.

– Po raz pierwszy w Augustowie w taki sposób cieszyliśmy się świętem naszej biało-czerwonej flagi. Wydarzenie okazało się wielkim sukcesem. Pogoda dopisała, a na Rynek oraz Błonia nad Nettą przybyły tysiące mieszkańców Augustowa! We wspólnym świętowaniu uczestniczyły całe rodziny.  Zapewniliśmy dużo atrakcji – zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców. To była przepiękna celebracja naszych najpiękniejszych biało-czerwonych barw. Dziękuję Marszałkowi Arturowi Kosickiemu oraz Sejmikowi Województwa Podlaskiego za wsparcie w organizacji naszego wspólnego wydarzenia

– powiedział Mirosław Karolczuk, Burmistrz Augustowa.


Mnóstwo atrakcji

Miejskie wydarzenia świetnie wpisały się w majówkowy klimat. Słoneczna pogoda zachęciła do skorzystania z wiosennego kiermaszu, święta Dnia Flagi oraz oficjalnych obchodów Święta Narodowego 3 Maja.

Największym zainteresowaniem cieszył się Dzień Flagi, podczas którego dzieciaki korzystały z wielu atrakcji. Puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy oraz wielkie dmuchańce to atrakcje, jakie przygotowaliśmy tego dnia dla małych miłośników zabaw i aktywności.

Mieszkańcy mogli skosztować kiełbasek i bigosu, a dużym zainteresowaniem cieszyło się też stoisko ze sprzętem wojskowym będącym na wyposażeniu stacjonujących w Polsce amerykańskich żołnierzy. Nasz piknik zakończył się koncertem gwiazdy wieczoru – zespołu Kobranocka, który znają wszyscy miłośnicy polskiego rocka.


Majówka w Augustowie

Ciepła i rodzinna atmosfera oraz mnóstwo atrakcji – to właśnie przepis na majówkę w Augustowie. Dziękujemy za Waszą obecność i wspólną zabawę. Dziękujemy także Urzędowi Marszałkowskiemu za wsparcie organizacji Augustowskiego Dnia Flagi.

zdjęcia: UM w Augustowie

(*as) Urząd Miejski w Augustowie


Zapraszamy do obejrzenia obszernych fotorelacji z wydarzeń.

MAJOWE BĄKI – KONCERTY >>>

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5188891134510457&type=3

2 MAJA – DZIEŃ FLAGI >>>

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5194253550640882&type=3

KOBRANOCKA- KONCERT >>>

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5193968924002678&type=3

OBCHODY 143 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA >>>

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5196881033711467&type=3