Chodzi o Kopernika, Młyńską i Rajgrodzką. Pierwsza miała być gotowa już w listopadzie. Dwie pozostałe do końca roku. Choć dopuszczono je do użytku, nadal nie wykonano tam wszystkich zaplanowanych robót.

zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

Jak mówi starosta Jarosław Szlaszyński, najwcześniej uda ukończyć ulicę Kopernika.

Ulica Kopernika na dniach zostanie już skończona. Tam wykonawca z powodu warunków pogodowych musiał zwolnić pracę. Natomiast Młyńską chcemy dokończyć w przyszłym roku. Zamierzamy oddać ją do użytku jeszcze przed sezonem turystycznym. Na razie została tam położona pierwsza nawierzchnia bitumiczna. Z kolei Rajgrodzka będzie gotowa w styczniu. Podczas jej realizacji, firmy, które pracują na zlecenie PGE, miały pewne opóźnienia.

 Jarosław Szlaszyński tłumaczy, że opóźnienia nie są zależne od starostwa.

Główną przyczyną opóźnień jest pogoda. Wynikają one również z tego, że w Augustowie robimy wiele różnych inwestycji. Prace trwają także w innych powiatach. Wykonawcy nie mają dostatecznych sił, by takie zwielokrotnienie robót, które wynikają z realizacji Polskiego Ładu, wykonać w jednym czasie. Zarządowi powiatu chodziło o to, by zmodernizować najważniejsze ulice w centrum miasta. 

W przyszłym roku starostwo chce wyremontować trzy kolejne ulice w centrum Augustowa: Kościelną, ks. Skorupki i ks. Ściegiennego. Są one częścią projektu Centrum Komunikacyjne Miasta, na który powiat otrzymał dofinasowanie z Polskiego Ładu.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/ radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki/