To już nasza augustowska tradycja, że w środku lata, nad Nettą, spotykamy się z najbardziej pomysłowymi pływadłami podczas imprezy Pływania na Byle Czym „Co Ma Pływać Nie Utonie”. W tym roku obchodziliśmy okrągły 25. jubileusz imprezy organizowanej w Augustowie wspólnie z Polskim Radiem Białystok.

Fot. źródło: UM w Augustowie

Tym razem nie było rywalizacji i tradycyjnego konkursu. Ćwierćwiecze naszej rozpoznawalnej już w całej Polsce wakacyjnej imprezy świętowaliśmy paradą popisowych pływadeł. Wodne wehikuły popłynęły przed licznie zgromadzoną na brzegach Netty publicznością. Tegoroczne pojazdy były wyjątkowo widowiskowe, ponieważ do udziału w paradzie zaproszono doświadczonych i wieloletnich uczestników, których dotychczasowe propozycje wzbudzały zachwyt wśród oglądających.

Tego dnia nie można było się nudzić! Przygotowano również inna atrakcje: pokaz gry na bębnach na tratwie, wyścigi smoczych łodzi oraz specjalny jubileuszowy tort. Po paradzie pływadeł na uczestników oraz publiczność czekała niezwykła niespodzianka muzyczna – koncert gwiazd. W tym roku nad Nettą wystąpił zespół Szeptucha oraz Baranovski.

|Urząd Miejski w Augustowie

*Galeria zdjęć z wydarzenia również na naszym profilu facebookowym TUTAJ >>>

|Bart.