15 stycznia 2022 r. nadszedł kolejny, długo wyczekiwany, wyjazd dzieci z augustowskich szkół na zajęcia w ramach cyklu spotkań Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Fot. Urząd Miejski w Augustowie

Tematami przewodnimi zajęć były hasła: „Jak to wszystko zapamiętać?” oraz ,,Czy moje oczy mogą mnie oszukać?”. Podczas pierwszej części zajęć wykładowca zaprosił dzieciaki do wspólnej zabawy z pamięcią. Okazało się, że aktywizując wyobraźnię i różne zmysły, można uczyć się do sprawdzianu np. z geografii. Druga część spotkania była równie ciekawa. „Studenci” demaskowali błędy mózgu w postrzeganiu rzeczywistości. Dowiedzieliśmy się, że nie wszystko, co widzimy, jest takie, jakim to widzimy. Złudzenia optyczne, paraidolie, perspektywa – co to znaczy? Te zagadnienia nie mają już tajemnic dla uczestników zajęć i wykładów Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego. 

Dziękujemy Pani Ewie Romanowskiej, która podczas wyjazdu opiekowała się grupą i zrelacjonowała kolejne spotkanie młodych studentów z wykładowcami.   

Warto przypomnieć, że Augustów jest jednym z trzech miast w naszym województwie, które biorą udział w projekcie „Podlaski Uniwersytet Dziecięcy”. Miasto już po raz drugi realizuje program, w ramach którego dzieci z naszych szkół mogą odkrywać świat nauki pod okiem specjalistów z Politechniki Białostockiej.

| urzad.augustow.pl/