Dziś Burmistrz Karolczuk uhonorował sześć augustowskich par Prezydenckimi Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. To kolejne pary, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat. Szczególny dzień jubilaci świętowali razem ze swoimi najbliższymi.

50 lat razem. Augustowianie z medalami Prezydenta. Fot. UM w Augustowie

Wspólna droga

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk życzył Jubilatom dużo zdrowia i radości na kolejne lata wspólnego życia. Podkreślił, że to kolejne małżeństwa, które są inspiracją i wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń.
 
Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie zostali nagrodzeni:

– Alicja i Czesław Bobran
– Zofia i Stefan Cudnowscy
– Janina i Jarosław Kłoczko
– Zofia i Jan Kuklińscy
– Irena i Edward Pacuk
– Danuta i Stanisław Żylińscy

Wzór dla kolejnych pokoleń

Jubilaci zgodzili się ze stwierdzeniem, że receptą na dobre, wspólne życie jest zrozumienie, wsparcie i współdzielenie – zarówno pięknych, jak i tych trochę trudniejszych chwil.

– Jesteście Państwo wzorem dla kolejnych pokoleń. Dzielcie się swoim doświadczeniem z kolejnymi pokoleniami. Gratuluję Wam tworzenia tak wspaniałych związków, z dumą przekazuję medale od Prezydenta oraz życzę kolejnych, zdrowych i spędzonych razem lat – powiedział Burmistrz Karolczuk

Przy okazji tego wyjątkowego jubileuszu informujemy, że wnioski o przyznanie medali -zarówno dla mieszkańców Augustowa jak i Gminy Augustów, przyjmuje Urząd Stanu Cywilnego w Augustowie przy ul. Młyńskiej 35.

| urzad.augustow.pl/