2 miliony złotych dofinansowania z Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich otrzymało miasto Augustów. Za te pieniądze w przyszłym roku zostanie wyremontowany wyciąg nart wodnych. Kwota dofinansowania pozwoli pokryć 98% kosztów remontu.

fot. Marta Soltys

Obiekt uległ zniszczeniu na początku lipca. Władze Augustowa zdecydowały się nie naprawiać go, tylko gruntownie przebudować i przede wszystkim unowocześnić. O wynikach naboru mówili w piątek (15.09) podczas konferencji prasowej wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz oraz wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.

Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ wcześniej uzyskaliśmy z budżetu województwa środki na remont pomostów przy wyciągu nart wodnych. Ta kwota posłuży natomiast do przeprowadzenia gruntownej modernizacji samego obiektu, który jest jedną z atrakcji Augustowa i istnieje już wiele lat. Po zakończeniu prac już w przyszłym sezonie nabierze blasku i będzie służył zarówno mieszkańcom jak i turystom – mówił burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

Jednocześnie wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz zapowiedział, że nie jest to koniec rządowego wsparcia jakie otrzyma w tym roku Augustów.

Relacja audio z wydarzenia TUTAJ >>>

| red: pp

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki