Midoricon to konwent, na który zjeżdżają, przychodzą i pojawiają się nie wiadomo skąd wielbiciele Mangi, Anime, kultury wschodu i miłośnicy Cosplay.

Nieświadomych pouczamy, iż cosplay to nic innego jak przebranie się za ulubiona postać, to świat ludzi, którzy swoje stroje przygotowują pieczołowicie, by już w finale na scenie podczas konkursu odegrać krótką scenkę, tej postaci, którą się aktualnie jest.

W tym przypadku ze świata Mangi lub Anime.

…lecz nie bylibyśmy szanującym się konwentem gdybyśmy nie zaproponowali szeregu dodatkowych atrakcji

Midoricon dzieje się w przestrzeni Miejskiego Domu Kultury. Na każdym poziomie, pokoju znajdziecie coś innego. 

Będzie strefa stoisk wraz ze strefą gastro (mała galeria APK).
Tam znajdziecie wystawców, młodych artystów, wydawnictwa specjalizujące się w komiksie i Mandze, stragany sklepów, które zaprosiliśmy.

Nowością na mapie atrakcji będzie stoisko Studia Reklamy Grafit, gdzie wskazując palcem rodzaj grafiki, wybierzecie co chcecie mieć na koszulce. Można przynieść własny T-shirt, można zakupić na miejscu. Autorką grafik jest lokalna artystka Maja Hawryluk.

Na pięterku atrakcji co nie miara. 

Pokój paneli tematycznych (101), a tam: „Bogowie kami i stwory youkai – kim są bohaterowie japońskiej popkultury”, „ABC z Tolkienem. Wstęp do uniwersum”, „Podróż do Japonii – turystycznie i nie tylko”, „Vinland Saga pod lupą historyka. Ile sagi w sadze.

Dla miłośników planszówek drzwi otworzy pokój 102, gdzie Mroczne Bractwo z Suwałk zaprosi do świata gier. Pokój 104 to wolny mikrofon, czyli karaoke. W tamtym roku pokój pękał w szwach. 

W stopiątce warsztaty tematyczne. W holu na pierwszym piętrze strefa relaks, gdzie będzie z zabawami gościł zaprzyjaźniony konwent z Białegostoku, czyli Moricon i Miejska Biblioteka Publiczna z Augustowa.

Drugie piętro to sala widowiskowa, gdzie odbędzie się konkurs cosplay oraz konkurs screenówek i openingów oraz turniej Midorigear. Przed wejściem na salę będzie można zagrać s grę planszową podłogową, „Dom Turka”, którą przygotował Instytut Pileckiego oraz pobawić się na macie DDR.

Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecęj wejdźan stronę APK lub na FB Augustowskich Placówek Kultury. Mamy też tel.  790228560. Tu zapiszesz się na Cosplay i zasięgniesz info.

I choć to dopiero druga edycja naszej imprezy z nadzieją czekamy na 2 grudnia, kiedy to przybijemy z Wami piątki i zaprosimy do zabawy.

Pamiętajcie:

2 grudnia, sobota, od godziny 10:00.

Miejski Dom Kultury – w centrum przy Rynku ZA.

Wstęp wolny.

|BS