Augustowianie docenieni. Burmistrz wręczył nagrody i stypendia

Augustowianie docenieni Burmistrz wręczył nagrody i stypendia. Fot. UM w Augustowie

Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk wręczył nagrody i stypendia za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury w 2022 roku. Oficjalna uroczystość odbyła się w naszym nowym Miejskim Domu Kultury. Wyróżniono osoby, które angażują się w życie kulturalne naszego miasta, promują je oraz pracują na rzecz tworzenia oraz podnoszenia jakości kultury w Augustowie. Uroczystą galę uświetniły występy Augustowskiego Teatru Piosenki oraz jednego z tegorocznych stypendystów – Mikołaja Michniewicza.

Augustów wspiera kulturę

Osoby, które w ubiegłym roku mogły pochwalić się szczególnymi osiągnięciami zostały docenione. Co roku mieszkańcy Augustowa mają możliwość złożenia wniosku o nagrodę bądź stypendium artystyczne przyznawane przez Burmistrza Miasta Augustowa. W tegorocznej edycji na nagrody przeznaczyliśmy o 25% więcej środków niż w latach poprzednich. Te środki wspierają rozwój augustowskich talentów.

– Jestem dumny, że augustowscy artyści osiągają sukcesy i zaznaczają obecność naszego miasta na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Cieszę się, że kolejny raz mogę wesprzeć rozwój augustowian. Trzymam kciuki za naszych stypendystów, gratuluję wszystkim twórcom z królewskiego grodu nad Nettą i zachęcam naszych mieszkańców do starania się o nagrody w kolejnych latach – powiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

Utalentowani augustowianie 

Wnioski składane są w 4 kategoriach: stypendium Burmistrza w kategorii do 26 roku życia, stypendium Burmistrza powyżej 26 roku życia, nagroda Burmistrza oraz nagroda za całokształt. W kategorii stypendia artystyczne do Urzędu Miejskiego wpłynęło 9 wniosków, zaś w kategorii nagrody 8. 

Stypendium Burmistrza w kategorii do 26 roku życia otrzymali:
– Karolina Siemienowicz
– Kaja Granacka
– Aleksandra Anna Siedlecka
– Mikołaj Michniewicz

Stypendium Burmistrza w powyżej 26 roku życia otrzymały:
– Elżbieta Granacka
– Aleksandra Pudłowska

Nagrodę Burmistrza otrzymali:
– Zespół Tańca Ludowego „Bystry”
– Barbara Gałczyńska – Pudlik
– Erazm Stefanowski
– Helena Jolanta Sołtys
– Marek Wasilewski

Nagrodę za całokształt odebrała:
– Janina Osewska

Gratulujemy sukcesów wszystkim augustowskim artystom i zachęcamy do składania wniosków o nagrody w kolejnych latach.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie