Rozpoczęła się druga edycja naszego programu Azymut Przygoda. Dzieci uczęszczające do miejskich szkół podstawowych doświadczą przygód i poznają najlepsze augustowskie aktywności. W programie: spływy kajakowe, zajęcia z pływania na SUP-ach, żeglarstwo i leśna szkoła przetrwania. Pierwsze zajęcia już za nami. Projekt w całości finansuje Miasto Augustów.

Fot. UM w Augustowie

Razem w poszukiwaniu przygód

Program Azymut Przygoda to aktywne lekcje dla młodych augustowian. Dzieci zdobywają cenne doświadczenie i wiedzę nie tylko przy tablicy w szkole. Wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów i trenerów.

– Azymut Przygoda to szansa dla dzieci z naszych szkół. Dzięki programowi wszyscy uczniowie będą mogli przeżyć pierwszy spływ kajakowy, rejs żaglówką, SUP-em czy naukę bezpiecznego, leśnego survivalu. Dzieci poszerzają swoje horyzonty, rozwijają umiejętności oraz zdobywają nowe doświadczenia. Pomagamy zrobić pierwszy krok, który jest najtrudniejszy. – mówi Filip Chodkiewicz, Zastępca Burmistrza Augustowa.

 Aktywna nauka na świeżym powietrzu

Aktywne i praktyczne zajęcia, to najlepsza forma nauki. Dlatego rozwijamy zainteresowania uczniów i zachęcamy do wstania od komputera oraz skorzystania z naturalnego bogactwa – wspaniałej przyrody naszego miasta.

Każdy młody augustowianin uczący się w miejskiej szkole może cieszyć się nauką i zabawą w pięknej scenerii Augustowa. To przygoda, ale także możliwość zdobycia pasji na całe życie.

Program już ruszył

Program Azymut Przygoda 2023 już ruszył. Pierwsze aktywne lekcje w terenie już się odbyły. Dzieciaki z naszych szkół uczestniczyły w zajęciach z podstaw kajakarstwa oraz pływania na deskach SUP.

W tej edycji programu przeprowadzimy zajęcia:
– Podstawy żeglowania – dla klas IV
– Podstawy kajakarstwa – dla klas V
– Zajęcia z pływania na deskach SUP – dla klas VI
– Las i szkoła przetrwania – dla klas VII
– Spływ kajakowy – dla klas VIII

W tegorocznej edycji programu weźmie udział ponad 1000 uczniów z augustowskich szkół.

[*as] Urząd Miejski w Augustowie