Najprawdopodobniej zasłabnięcie kierowcy było przyczyną wypadku rejsowego autobusu, który we wtorek wieczorem uderzył w blok mieszkalny przy ul. Poleskiej w Białymstoku – poinformowała policja. Mężczyzna trafił do szpitala, czwórka pasażerów nie potrzebowała pomocy medycznej.

Fot. KPP w Augustowie

Autobus należy do PKS Nova, czyli spółki komunikacyjnej samorządu województwa podlaskiego. Pojazd uderzył w budynek – stojący po przeciwnej dla jego kierunku jazdy stronie ulicy – lewym przednim narożnikiem, czyli tą częścią, w której znajduje się kierowca. Ulica Poleska, przy której doszło do wypadku, prowadzi do dworca autobusowego w Białymstoku.

Według informacji uzyskanych przez PAP w Państwowej Straży Pożarnej, kierowca wiózł czworo pasażerów. Po wypadku kierujący autobusem trafił do szpitala, pasażerowie nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Policja całe zdarzenie zakwalifikowała ostatecznie jako kolizję. Jak podał wieczorem Konrad Karwacki z zespołu prasowego KWP w Białymstoku, ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną było zasłabnięcie kierowcy; mężczyzna był trzeźwy. W miejscu, gdzie autobus uderzył w budynek, nie ma utrudnień w ruchu.(PAP)

autor: Robert Fiłończuk

rof/ jann/