Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają w sobotę 13 stycznia 2024 o godz. 19:00 do sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury na koncert artysty, który bezkompromisowo, poetycko i refleksyjnie, z literackimi nawiązaniami wszedł na polską scenę… rapu – na naszej scenie wystąpi BISZ!

Urodził się w Bydgoszczy. Na początku swojej muzycznej drogi działał z lokalnymi raperami. Dziś, ceniony za swoją wyobraźnię literacką, zapraszany jest przez wielu artystów do wspólnej pracy. Wśród nich są m.in. Miuosh, Vixen, Tau, Vienio oraz Sarius. Dłuższą kooperację podjął z twórcą znajdującym się na przeciwnym biegunie muzycznym, znakomitym tekściarzem – Radkiem Łukasiewiczem, tworząc duet Bisz –Radex. Za wspólnie wydany album – „Wilczy Humor” – zostali nominowani do Fryderyka.

Rap alternatywny, poetycki, inteligentny, refleksyjny. Tak najczęściej określa się twórczość Bisza. Teksty najeżone są literackimi nawiązaniami. Sam raper nie kryje się z fascynacją twórczością Gombrowicza oraz Davida Fostera Wallaca. W swych tekstach snuje namysł nad uwikłaniem człowieka w prawa kapitalizmu, zapośredniczenie medialne, dążenie do sukcesu. Próbuje znaleźć granice wolności i indywidualizmu, zastanawia się nad stratą i przemijaniem. Rzeczywistość w jego oczach jest jakby wyjęta z powieści Kafki – szukanie ucieczki z niej nie ma sensu. Z drugiej strony wytchnienia szukać można w zauważaniu codzienności i próbie akceptacji własnego losu. Rzeczywistość jest konstruktem. Bisz mówi jak jest a jego analiza nowoczesności pozbawiona jest pocieszycielskich fikcji i naiwnej ekscytacji.

Tego wieczoru długo nie zapomnicie – bądźcie z nami!

APK

– – –

Bilet – 50 zł

rezerwacja i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59

miejsce koncertu: sala widowiskowa MDK, Rynek Zygmunta Augusta 9 (wejście od ul. Kościelnej, II piętro)