Tylko w ubiegłym roku do czterech placówek trafiło ponad 1200 sztuk pomocy naukowych o wartości około 2 milionów złotych.

Coraz więcej pieniędzy przeznaczają władze Augustowa na miejskie szkoły. Grafika ilustracyjna, augustow.org

Zastępca burmistrza Filip Chodkiewicz mówi, że takiego wsparcia augustowscy uczniowie wcześniej nie otrzymali.

Lista nowego sprzętu jest bardzo długa. Są tam na przykład: skanery 3D, drukarki 3D, bardzo nowoczesne aparaty fotograficzne, kamery i gimbale, gogle do wirtualnej rzeczywistości, laptopy, tablety, tablice interaktywne czy mikroskopy. Mamy również nowe roboty i pracownie lutownicze. Jest to nauka przez praktykę oraz z dostępem do najnowszych technologii, co jest bardzo kuszące dla młodego pokolenia. Nasze zakupy zakończyliśmy dwoma miasteczkami ruchu drogowego i symulatorem roweru.

Filip Chodkiewicz dodaje, że na ten rok zaplanowano wiele zmian wewnątrz budynków.

Będą to prace wewnątrz szkół, które utworzą nowe miejsca relaksu i wyciszenia dla uczniów. Przeprowadzamy już remonty korytarzy i bibliotek. Dzięki temu powstają nowe sale oraz przestrzenie. Na przykład w Szkole Podstawowej nr 3 kilka pomieszczeń zupełnie zmieniło swoje oblicze. Były w nich gołe ściany i twarda podłoga. Teraz są krzesełka, fotele, pufy i obrazy. W Szkole Podstawowej nr 4 natomiast tworzymy izbę pamięci. W tym roku weźmiemy się za przebudowę kolejnych korytarzy i półpięter, gdzie utworzymy punkty do odpoczynku.  

Wiosną rozpoczęły się remonty Szkoły Podstawowej nr 6 oraz przedszkoli nr 3 i 4. Gruntownie przebudowany zostanie również blok sportowy w Szkole Podstawowej nr 3.

| red: kap

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki