21 grudnia 2023 r. przed południem do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Augustowie

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej zastano wydobywający się dym i płomienie ognia z poddasza budynku mieszkalnego. Działania zastępów polegały na rozbiórce poszycia dachu i jak najszybszej lokalizacji pożaru. Ogień rozprzestrzeniał się w podbitce dachu, pomiędzy izolacją (blachą, membraną, odeskowaniem, materiałem izolacyjnym i płytą gipsową). W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.

W trwających ponad 3 godziny działaniach udział brały: 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Augustowie oraz zastępy z okolicznych jednostek OSP: Augustów-Lipowiec, Netta Druga, Kolnica, Topiłówka.

Tego samego dnia przed północą w msc. Kamionka Nowa gm. Bargłów Kościelny doszło do pożaru drewnianego budynku garażowego. Ze względu na zagrożenie sąsiednich budynków gospodarskich i znajdującego się w nich mienia do działań zadysponowano znaczne siły i środki Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej.

Działania zastępów polegały na podawaniu prądów wody w natarciu na miejsce pożaru i obronie przyległych dwóch budynków ze zgromadzonym mieniem i inwentarzem żywym. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych.

W trwających ponad 2 godziny działaniach udział brały: 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Augustowie oraz zastępy z okolicznych jednostek OSP: Jeziorki, Bargłów Kościelny, Popowo, Netta Druga, Rutki Stare, Jabłońskie, Topiłówka.

opracował: asp.sztab. Krzysztof Waszkiewicz

zdjęcie: KP PSP Augustów

|źródło informacji: gov.pl/web/kppsp-augustow/