Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w sobotę wieczorem ostrzega kierowców przed opadami deszczu i śniegu z deszczem. Dodatkowo lokalnie drogi mogą być śliskie. Może występować również mgła.

Zdjęcie ilustracyjne: augustow.org

GDDKiA przekazała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracuje 799 pojazdów do zimowego utrzymania.

Dyrekcja poinformowała, że opady deszczu i śniegu z deszczem występują w całym kraju z wyjątkiem woj. pomorskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, dolnośląskiego, lubuskiego i łódzkiego.

Śliskość na jezdni występuje we wschodniej części woj. warmińsko-mazurskiego, południowej części woj. lubuskiego, w woj. małopolskim na DK75 (odc. Nowy Sącz– granica państwa) i w woj. śląskim na autostradzie A1 (odc. Pyrzowice–Częstochowa).

Dodatkowo drogowcy ostrzegają przed mgłą, która występuje w woj. zachodniopomorskim.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

W nocy w Polsce zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami na północy, wschodzie i w Tatrach od 5 cm do 7 cm. Nad morzem możliwe burze z opadami krupy śnieżnej.

Temperatura minimalna od minus 6 st. C na Suwalszczyźnie, około minus 3 st. C na przeważającym obszarze kraju, do 1 st. C na wybrzeżu. Chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, lokalnie od minus 10 st. C do minus 7 st. C.

Wiatr umiarkowany, porywisty, na południu i południowym wschodzie w pierwszej połowie nocy także dość silny, w porywach do 75 km/h, a na wybrzeżu silny i bardzo silny od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 85 km/h, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 90 km/h, w Karpatach do 80 km/h. Miejscami zawieje, a w górach także zamiecie śnieżne. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ joz/