Deski SUP co sezon cieszą się coraz to większą popularnością. Stały się nie tylko sposobem na aktywność fizyczną, ale także relaks z rodziną czy przyjaciółmi. Choć nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, by móc uprawiać ten sport, to należy wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, przede wszystkim w deskę i wiosło. Bardzo często wybór pada na deski pneumatyczne, które należy wypełnić powietrzem, by móc z niej korzystać. Jaką pompkę wybrać, by być zadowolonym? Podpowiadamy.

zdjęcie ilustracyjne

Akcesoria do deski SUP – na jakie warto zwrócić uwagę?

Osoby chcące pływać na SUPie nie tylko muszą wyposażyć się w odpowiednią deskę, która powinna być dobrana do ich wagi, wzrostu oraz umiejętności użytkownika, ale znaczenie będą mieć także inne elementy wyposażenia. Do utrzymania sterowność i stabilności konieczna będzie specjalna płetwa, dobrana do wód, na jakich pływasz. Podstawowym elementem będzie także wiosło, które musi być dopasowane do Twoich wymiarów, ale także leash, czyli pasek, którym łączy się nogę z deską, mający na celu utrzymać ją blisko, nawet gdy wpadniemy do wody. Przydatnym akcesorium może być kamizelka asekuracyjna, dzięki której będziesz czuć się bezpieczniej, jak również pokrowiec, do którego schowasz deskę po zakończeniu korzystania z niej. Dla osób, które wybiorą deskę pompowaną, koniecznym elementem wyposażenia będzie także pompka.

Pompka elektryczna czy ręczna – co warto wybrać?

Deskę pneumatyczną, czyli pompowaną, można wypełnić powietrzem zarówno ręcznie, jak i przy pomocy sprzętu elektrycznego, to od Ciebie zależy, na co się zdecydujesz. Jeśli chcesz to zrobić przy pomocy pompki ręcznej, to niestety musisz się liczyć z tym, że napompowanie dużej deski może zająć Ci nawet ponad 15 minut. Dla niektórych może to być świetna rozgrzewka przed pływaniem, jednak dla wielu będzie to zbyt męczące. Jeśli chcesz zrobić to szybciej i bez większego wysiłku, możesz skorzystać z pompki elektrycznej, która wykona całą pracę dla Ciebie, podczas gdy to będziesz mógł zająć się przyjemniejszymi rzeczami.

Na jaką pompkę elektryczną się zdecydować?

Na rynku można znaleźć różne pompki do desek SUP. Okażą się pomocnym element dla wszystkich osób, które zdecydowały się na deskę pneumatyczną. Ich odpowiednie napompowanie zapewnia komfort korzystania z deski, ale także ma wpływ na bezpieczeństwo. W sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znajdziesz wiele modeli, które różnią się między sobą nie tylko ceną, ale także innymi cechami. Wybierając pompkę, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, jakie jest maksymalne ciśnienie dla naszej deski, najczęściej będzie to 15 PSI. Pompki mogą posiadać dodatkowe funkcje, takie jak np. ekran LCD, automatycznie wyłączenie po osiągnięciu konkretnego ciśnienia czy możliwość wysysania powietrza z deski, co jest pomocne po zakończeniu pływania, gdy chcesz spakować szybko sprzęt i wrócić do domu. Różnego rodzaju pompki mogą też różnić się zasilaniem, mogą mieć własną baterię, korzystać z powerbanka lub być zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej. Duży wybór sprawia, że każdy ma szansę znalezienie rozwiązania dla siebie.

*Artykuł sponsorowany

(i)