Z zakresu inwestycji wykreślono między innymi wykonanie elewacji na budynku szkoły, instalację fotowoltaiczną, bieżnię i nowy sprzęt sportowy.

Zdjęcie: Sp2 w Augustowie, fot. augustow.org

Mówi burmistrz Mirosław Karolczuk.

Chcemy, by ten obiekt mniej nas kosztował z Polskiego Ładu oraz aby w części został sfinansowany z innych środków publicznych. Inwestycje ostatnio bardzo mocno podrożały.  Stąd właśnie ten nasz oszczędny tryb. Tam jest potrzebna hala, która z czasem może wypięknieć. Teraz należy wykonać niezbędne elementy, a wyposażenie można zakupić z innych źródeł.

Przypomnijmy, że ta inwestycja miała się odbyć w ramach projektu Olimpijski Augustów. Na Szkołę Podstawową nr 2 planowano wydać 13 mln zł. Jednak nikt nie zgłosił się do przetargu. Dlatego zapadła decyzja o ograniczeniu zakresu inwestycji i ogłoszeniu kolejnego postępowania.

Krytykuje to opozycyjny radny Leszek Cieślik.

Żeby nie było tak, jak z budynkiem ratusza, czy Bazą Sportów Wodnych, że ludzie pomyślą, iż wszystko będzie kosztowało 13 milionów złotych. A później okaże się, że ostateczna wartość wyniesie 30 milionów. Kogo tu oszukujemy? Chyba w jakiś sposób mieszkańców, bo nie podajemy, ile tak naprawdę będzie to kosztowało.

Potencjalni wykonawcy inwestycji mogą zgłaszać się do 10 stycznia.

| red: kap

autor: Marta Sołtys/radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki